روابط ایران و عراق

عراق و ایران بر سر گاز و پرداخت بدهی به تهران توافق کردند

عراق و ایران بر سر گاز و پرداخت بدهی به تهران توافق کردند

سرپرست وزارت برق عراق گفت در سفرش به تهران با ایران بر سر واردات گاز به عراق و پرداخت بدهی ها توافق کرده است.

عادل کریم، سرپرست وزارت برق عراق گفت که طی سفرش به تهران توافقی بین عراق و ایران بر سر واردات گاز براساس حجم مورد نیاز و پرداخت بدهی ها به ایران حاصل شده است.
به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، وی گفت: طی سفرم به تهران با ایران بر سر واردات گاز به عراق در تابستان توافق کردیم و آنها به این مساله برای تامین گاز نیروگاه ها و واحدهای تولیدی برق پایبند هستند.
سرپرست وزارت برق عراق افزود: بغداد مبالغی به تهران برای واردات گاز بدهکار است که بر سر پرداخت آن توافق شد و آنها وضعیت عراق را ارزیابی کردند و احتمال می رود وضعیت برق در فصل تابستان و همچنین زمستان خوب باشد.
کریم تصریح کرد: کمبود تامین گاز در سطح جهان وجود دارد و گاز به یک کالای بسیار مورد نیاز تبدیل شده است و دستیابی عراق به آن یک دستاورد محسوب می شود و انتظار داریم تامین برق در تابستان به خوبی انجام شود و از شهروندان می خواهیم با اصلاح الگوی مصرف، توزیع مناسب برق برای همه را تضمین کنند.
وی اشاره کرد که میزان برق تولیدی عراق خوب است اما مصرف برق بسیار بالاست و میزان مورد نیاز برق از 2003 تاکنون، بیش از 600 درصد افزایش یافته است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید