اقتصادی و تجاری

آغاز اجرای قرارداد عراق با یک شرکت آمریکایی برای حفاری 20 چاه نفت در ناصریه

آغاز اجرای قرارداد عراق با یک شرکت آمریکایی برای حفاری 20 چاه نفت در ناصریه

وزارت نفت عراق از آغاز حفاری 20 چاه نفتی در میدان نفتی الناصریه در استان ذی‌قار خبر داد.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، شرکت حفاری نفت، وابسته به وزارت نفت عراق، تأکید کرد که کادرهای فنی و مهندسی این شرکت اقدامات لازم برای حفاری اولین چاه از این 20 چاه جدید را آغاز کرده‌اند.
«باسم عبدالکریم»، سخنگوی شرکت حفاری نفت عراق، گفت که این پروژه در چارچوب قرارداد شرکت نفت استان ذی‌قار با شرکت امریکایی ـ ایرلندی «ودرفورد» (Weatherford) اجرا می‌شود.
او گفت که این عملیات با پیشرفته‌ترین تجهیزات حفاری انجام می‌شود و طبق برنامه‌ریزی، عمق چاهی که حفاری می‌شود 2200 متر خواهد بود.
وی تأکید کرد که این شرکت چهار دستگاه پیشرفته با قدرت بالا برای اجرای این پروژه ظرف 18 ماه به کار گرفته است.
در دسامبر سال گذشته، این مقام وزارت نفت عراق خبر داد که شرکت حفاری نفت عراق با کاهش نسبی محدودیت های کرونا، مذاکرات خود را با شرکت های جهانی برای بستن قراردادهای تازه ازسر گرفته است.
او گفت که قرار است به زودی قرارداد حفاری 37 چاه نفت در میدان نفتی زبیر با شرکت اینی بسته شود و مذاکرات با شرکت BP برای توسعه میدان نفتی رمیله در غرب بصره آغاز شده است.
وی افزود که همزمان قراردادی با کنسرسیوم پتروناس برای حفاری 28 چاه نفتی جدید در میدان نفتی الغراف در شمال شهر ناصریه در حال تهیه است.
عبدالکریم همچنین تأکید کرد که به زودی قراردادهایی برای حفاری 43 چاه جدید در میدان نفتی مجنون که سومین میدان نفتی بزرگ جهان با ذخایر 12.6 میلیارد بشکه ای است بسته خواهد شد.
او ادامه داد که همه تدارکات لازم برای بستن قرارداد حفاری 27 چاه نفت در شرق بغداد و 22 چاه در میدان نفتی بزرکان و آماده سازی 150 چاه نفت دیگر فراهم شده است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید