اقتصادی و تجاری

تولید مواد سیلیکونی برای منابع انرژی جایگزین و دستگاه های الکترونیکی در عراق

تولید مواد سیلیکونی برای منابع انرژی جایگزین و دستگاه های الکترونیکی در عراق

وزارت صنعت و معدن از تولید مواد سیلیکونی که در محصولات انرژی‌های جایگزین و وسایل الکترونیکی استفاده می‌شود، خبر داد و همچنین از  حجم فرآوری محصولات شرکت صنایع معدنی ظرف یک سال آینده خبر داد.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری عراق (INA)، مرکز رسانه‌ای این وزارتخانه گفت: «طرح‌های اجرا شده این وزارتخانه سرمایه‌گذاران معدنی را تشویق می‌کند تا محصولاتی را تولید کند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
این امر منجر به عقد قراردادهای متعددی با شرکت های سرمایه گذار برای تولید انواع نمک از جمله نمک فیلتر شده، نمک صنعتی و نمک خوراکی و همچنین سرمایه گذاری در خطوط جدید تولید برای تولید کلر، هیپوکلریت و سایر محصولات شد.
وی افزود: شرکت الفرات جنرال خط تولید شرکت صنایع معدنی را با 14 هزار تن نمک صنعتی به عنوان ماده اولیه تولید کلر تکمیل کرده است که تصویر مکمل روشنی را بین شرکت های این وزارتخانه ایجاد کرد.
وی افزود: "با همکاری نیروهای امنیتی عراق، برخی از معادن گرد و غبار آهن ایمن شده است، زیرا به زودی تولید برای تامین اکسیدهای آهن مورد نیاز کارخانه های سیمان عراق برای تشکیل یک توسعه صنعتی یکپارچه که قبلاً پیوندهای آن جدا بود، آغاز می شود."
وی خاطرنشان کرد: کادرهای ما در حال حاضر برای بهره مندی از تجربیات پیشگامی که در شرکت صنایع معدنی رخ داده است، تلاش کرده اند و منجر به تولید فروسیلیکون به عنوان یک صنعت معدنی پیشرو شده است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید