شرکت های واسطه

شرکت‌های مدیریت صادرات به عراق

شرکت‌های مدیریت صادرات به عراق

شرکت‌های مدیریت صادرات یا EMCها نوعی واسطه برای صادرات کالا یا خدمات به حساب می‌آیند که به تولیدکنندگان کالا یا خدمات به منظور ورود به بازارهای جهانی کمک می‌کنند و صادرکنندگانی که قدرت رقابت ندارند را پشتیبانی می‌کنند.

این شرکت‌ها با توجه به نیاز مشتریان خود بخشی یا تمام فرآیند صادرات را برعهده گرفته و مدیریت می‌کنند و ساختاری کاملا مستقل دارند. شاید در ابتدا تصور شود که فعالیت شرکت‌های مدیریت صادرات بسیار شبیه به شرکت‌های بازرگانی است، اما این دو کاملاً تعاریف متفاوتی دارند. شرکت‌های بازرگانی تنها به دنبال پیدا کردن مشتری هستند و تعهدی در قبال تولیدکننده کالا ندارند، اما شرکت‌های مدیریت صادرات می‌توانند نمایندگی انحصاری یا غیر انحصاری محصولات مشتریان خود را در بازارهای خارجی داشته باشند. درواقع این شرکت‌ها به عنوان دپارتمان صادرات یک واحد تولید یا شرکت خدماتی فعالیت می‌کنند که باعث می‌شود فرآیند ورود این مجموعه‌ها به بازارهای صادراتی کوتاهتر شود.

مزایای همکاری با شرکت‌های مدیریت صادرات

•    حفظ رابطه بلند مدت میان تولیدکننده و مصرف کننده 
•    ارتقاء ارزش افزوده بنگاه‌های اقتصادی 
•    تسهیل تجارت خارجی برای تولیدکنندگان
•    وفاداری به صادرکننده

لیست شرکت‌های مدیریت صادرات در حوزه عراق

در ایران شرکت‌های مدیریت صادرات مختلفی به ثبت رسیده‌اند که برخی در یک یا چند زمینه تخصصی و برخی دیگر بصورت عمومی یا جنرال فعالیت می کنند. ضمن اینکه برخی از این شرکت‌ها بازار هدف خود را محدود به یک یا چند کشور خاص کرده‌اند، در حالیکه بعضی دیگر محدودیتی در بازار هدف خود قائل نیستند. سازمان توسعه تجارت به عنوان یکی از ارکان وزارت صمت، وظیفه احراز صلاحیت و رتبه‌بندی شرکت‌های مدیریت صادرات را برعهده دارد. 
در ادامه لیست شرکت‌های مدیریت صادرات ایرانی فعال در حوزه کشور عراق را ملاحظه می‌کنید:

جهت دانلود لیست کامل شرکت‌های مدیریت صادرات ایرانی، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید