تحولات روز عراق

واکنش کویت به حمله ترکیه به خاک عراق

واکنش کویت به حمله ترکیه به خاک عراق

وزارت خارجه کویت ضمن محکومیت حمله روز گذشته به استان دهوک عراق تأکید کرد که از هر اقدام دولت عراق در واکنش به این حمله حمایت می‌کند. 

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، وزارت خارجه کویت ضمن محکومیت حمله روز گذشته به استان دهوک عراق تأکید کرد که از هر اقدام دولت عراق در واکنش به این حمله حمایت می‌کند.
بر اساس این گزارش، وزارت خارجه کویت در بیانیه خود این حمله را محکوم کرده و آن را نقض صریح حاکمیت ارضی عراق و قوانین بین‌المللی و معاهده سازمان ملل دانسته است.
کویت ضمن ابراز همبستگی با عراق تأکید کرده که از هر اقدامی که برای حفاظت از امنیت و ثبات و حاکمیت خود اتخاذ کند حمایت می‌کند.
نیروهای ترکیه به فرماندهی  رجب اردوغان روز گذشته اقدام به کشتار غیر نظامیان عراقی کردند و در برابر دیده تمام جهانیان،این حمله موشکی منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از شهروندان شد».
رسانه‌های عراقی گزارش دادند که در پی این حمله، تعدادی غیرنظامی کشته و چند نفر دیگر مجروح شده‌اند. مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق لحظاتی پس از انتشار این گزارش خبر رسانه‌ها را تأیید کرد و خبر داد که به دنبال این حمله، هشت نفر کشته و 23 تن دیگر مجروح شده‌اند.
گروهها، شخصیت ها و مقامات سابق و فعلی عراق حمله ترکیه به شمال عراق را محکوم کردند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید