روابط ایران و عراق

دریافت دو دوز واکسن کرونا،‌ شرط سفر به عراق است

دریافت دو دوز واکسن کرونا،‌ شرط سفر به عراق است

جانشین ستاد استانی کرونا در یزد گفت: با توجه به اینکه کشور عراق در زمینه واکسیناسیون نظارت جدی داشته و نسبت به آن حساسیت دارد لذا زائران عزیز باید حتما دو دوز واکسن را دریافت کرده و افرادی که 6 ماه از واکسیناسیون آنان گذشته دوز یادآور دریافت نمایند. 

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری فارس در یزد،‌علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین ستاد کرونا،‌عصر امروز در نود و دومین جلسه ستاد استانی پیشگیری و  مدیریت کرونا، با گرامی داشت یاد و خاطره  شهدای هفته دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت اظهار کرد:‌ زحمات کادر درمان ما در زمینه مقابله با بیماری کرونا مصداق بارز جهاد در راه خداست و بنده از همین تریبون به همه این عزیزان خداقوت عرض می کنم .
وی با اشاره به روند افزایشی تعداد بیماران سرپایی و بستری در استان افزود: تداوم آموزش و اقناع سازی مردم برای تکمیل دوره های واکسیناسیون باید بصورت جدی در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان این‌که رسانه ها به ویژه صداو سیما و همچنین شهرداری باید در زمینه اقناع سازی مردم نسبت به واکسیناسیون به ساخت برنامه و تبلیغات محیطی اقدام کنند تصریح کرد:‌ دستگاه‌ها نیز باید نسبت به رعایت پروتکل ها در ادارت اهتمام جدی تری داشته باشند چرا که اگر تذکرات کاهش یابد دچار ساده انگاری در جامعه شده و خدای ناکرده باید شاهد اتفاقات ناگواری باشیم.
جانشین ستاد استانی کرونا در یزد ، تولید کلیپ و تداوم بیمار یابی در قالب طرح شهید سلیمانی، تسهیل در دسترسی به واکسیناسیون، اعزام تیم های سیار و مراجعه خانه به خانه در روستاها و مراکز شهری جهت واکسیناسیون و همچنین حضور  اتوبوسهای سیار در مراکز تجمعی را از برنامه های ویژه دانشگاه علوم پزشکی برای پیشگیری و مقابله با کرونا برشمرد.
وی  با اشاره به این‌که کشور عراق در زمینه واکسیناسیون نظارت جدی داشته و نسبت به آن حساسیت دارد، تاکید کرد:  زائران باید حتما دو دوز واکسن را دریافت کرده و افرادی که 6 ماه از واکسیناسیون آنان گذشته دوز یادآور دریافت نمایند و این مهم باید دوهفته قبل از اعزام انجام شده باشد.
عزیزی با تاکید بر واکسیناسیون صنایع و اصناف، دانش آموزان و دانشجویان تصریح کرد: درست است که در بحث ثبت نام، اجباری برای ارائه کارت واکسن وجود ندارد اما با توجه به استفاده دانش‌آموزان از سرویس مدارس و عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی  آنان از مردم عزیز خواهشمندیم موضوع واکسن عزیزانشان را جدی بگیرند.
جانشین ستاد استانی کرونا در یزد، واکسیناسیون بیماران دارای بیماری زمینه ای و سالمندان را مهم دانست و تاکید کرد: متاسفانه 92 درصد فوت شدگان بر اثر کرونا یا واکسن دریافت نکرده بودند یا 6 ماه از واکسیناسیون آنان گذشته بوده که این نکته اهمیت توجه به این دو گروه را دو چندان می کند.
در این نشست بررسی جدی سیستم تهویه مدارس و دانشگاه ها، تکمیل واکسیناسیون رانندگان سرویس مدارس و صنایع، ارائه تست مثبت کرونا و تاییده متخصص عفونی برای ثبت مرخصی استعلاجی، حضور 30 درصدی تماشاگران در سالن های ورزشی سرپوشیده و توجه ویژه به واکسیناسیون مناطق حاشیه ای شهر یزد از دیگر موارد مطرح شده توسط جانشین ستاد استانی کرونا در یزد بود.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید