اقتصادی و تجاری

عراق در صادرات نفت به آمریکا از عربستان پیشی گرفت

عراق در صادرات نفت به آمریکا از عربستان پیشی گرفت

عراق طی هفته گذشته به طور میانگین 401 هزار بشکه نفت به آمریکا صادر کرد که این مقدار از صادرات نفتی عربستان به آمریکا بیشتر است.

اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی آورده است که صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته طی افزایش قابل توجهی به میانگین 401 هزار بشکه در روز رسید و از عربستان پیشی گرفت.
در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده: امریکا طی هفته گذشته از 9 کشور به طور میانگین 5 میلیون و 121 هزار بشکه در روز نفت وارد کرده است.
امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 401 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده است. عراق با صادرات این مقدار نفت به امریکا طی یک هفته، به سومین صادرکننده بزرگ نفت به امریکا تبدیل شد.
اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.093 میلیون بشکه در روز، مکزیک 440 هزار بشکه در روز، عربستان 330 هزار بشکه و کلمبیا 289 هزار بشکه در روز بوده است.
امریکا همچنین به طور میانگین 137 هزار بشکه در روز از نیجریه، 134 هزار بشکه در روز از برزیل و 67 هزار بشکه در روز از ترینیداد و توباگو نفت خام وارد کرده است.
بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه وارد نکرده است.
امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید