تفریحی

معروف ترین هتل های عراق

معروف ترین هتل های عراق

کشور عراق به دلیل جاذبه‌های تاریخی، سیاحتی و اماکن مذهبی و متبرکه پذیرای  گردشگران زیادی مخصوصا از کشورهای اطراف و ایران است.

در این مطلب به معرفی معروف‌ترین هتل‌ها در شهرهای مختلف عراق می‌پردازیم. 
هتل بین اللملی بصره
این هتل که نام پیشین آن، «شرایتون» بوده، یکی از بزرگترین و مجلل‌ترین هتل‌های جنوب عراق است. این هتل دارای200 اتاق، 7 سوییت مجلل، 5 رستوران، استخر روباز، باشگاه ورزشی، مرکز خدمات بانکی و سالن اجتماعات است. این هتل به دلیل تخریب ناشی از جنگ، در سال 2003 بازسازی شد و در سال 2010 دوباره افتتاح شد. این هتل در منطقه ساحلی و نزدیکی شط العرب واقع شده است.
هتل تایمز سکویر بصره
این هتل شامل یک مجتمع تجاری و هتل پنج ستاره است که دارای 600 اتاق و یک برج تجاری-مسکونی است. تنها بخشی از  مجتمع تجاری این مجموعه در سال 2016 افتتاح شد.
هتل مناوی باشا
این هتل یکی از معروف‌ترین هتل‌های بصره است که در سال 2006 ساخته شد و دارای 5 طبقه و 136 اتاق، سالن ورزشی و محوطه سبز و بوستان‌های برزگ است.
هتل گراند میلینیوم
یکی از بزرگترین هتل‌های سلیمانیه عراق است و در مساحتی معادل 284 هزار مترمربع ساخته شده است. این هتل با ارتفاع 180 متر، دارای 39 طبقه، 253 اتاق و 63 سوییت درجه، 4 رستوران مجلل، 4 کافی شاپ، باشگاه ورزشی، سالن ماساژ، 9 سالن بزرگ اجتماعات، سالن کنفراس با گنجایش 360 نفر و سالن بزرگی مراسم است که گنجایش 800 نفر را دارد.
هزینه ساخت این هتل 250 میلیون دلار بوده است و در سال 2014 افتتاح شد.
هتل الرشید
این هتل در منطقه «الخضراء» بغداد واقع شده که در دهه 90 قرن گذشته افتتاح شد که معمولا پذیرای هیات‌های دولتی و روسا و وزیران است. بیشترین شبکه‌های تلویزیونی بین اللمللی نیز در این هتل مستقر هستند.
هتل المنصور
هتل المنصور از اولین هتل‌های تاسیس شده در بغداد است که در نزدیکی رودخانه دجله و پل معروف «سنک» واقع شده است. این هتل در دهه 70 قرن گذشته ساخته و در سال 1980 افتتاح شد که در ابتدا «هتل المنصور میلیا» نام داشت.
هتل السدیر
این هتل پنج ستاره در میدان «اندلس» بغداد قرار دارد و در سال 1990 افتتاح شد.
هتل القناه
هتل «القناه» در منطقه «الرصافه» بغداد است که در دهه 90 قرن گذشته به آکادمی دانشجویان رشته هتل‌داری و توریستی مبدل شده بود و بعد از آن به مقر سازمان ملل متحد تبدیل شد و در اثر انفجاری در آن که منجر به کشته شدن شخصی به نام «سیرجیو دی میلو» شد، به حالت تعطیل درآمد. این هتل در حال حاضر ویران است و برنامه‌ای بازسازی آن نیز شروع نشده است.
هتل بابل
این هتل در خیابان «الکراده» و محله «الجادریه» واقع شده است. هتل بابل به شکل زیگوراتی مطبق طراحی شده است که در سال  1982 تحت عنوان «هتل اوپری بابیلون» افتتاح شد. فضای داخلی هتل توسط مهندس هندی به نام «سونیتا کولی» طراحی و اجرا شد. این هتل دارای 300 اتاق، 8 رستوران، استخرهای روباز، سرپوشیده و سالن‌های اجتماعات است.
هتل بین المللی بغداد
این هتل یکی از هتل‌های برجسته و قدیمی بغداد به‌شمار می‌رود که در سال 1958 افتتاح شد. این هتل 6 طبقه‌ای از یک طرف به رودخانه دجله و خیابان «ابونواس» و از طرف دیگر به خیابان «السعدون» اشراف دارد.
هتل عشتار گراند کریستال
این هتل که در بغداد قرار دارد و در سال 1982 افتتاح شد و دومین آسمان‌خراش بغداد به‌شمار می‌رود که دارای 16 طبقه و ارتفاع 118 متر است. این هتل معماری و طراحی منحصر به فردی دارد.
هتل فلسطین
این هتل در بغداد و نزدیکی خیابان «ابونواس» و میدان الفردوس واقع شده است که در سال 2003 و بعد از حمله آمریکا به عراق بر سر زبان‌ها افتاد. هتل فلسطین در گذشته محل استقرار بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی بود که در خلال حمله‌ی آمریکا چندتن از خبرنگاران در اثر بمباران در آن کشته شدند.
هتل میسان کورمیک
این هتل پنج ستاره درساحل شهر «العماره» واقع شده و تاریخ ساخت آن به سال 2012 برمی‌گردد که در سال 2016 افتتاح شد. سرمایه‌گذار آن، شرکت «کورک» ترکیه است و در حال حاضر تحت مدیریت شرکت ریکسوس است.
هتل ورزشی شهر بصره
این هتل در شهرک ورزشی بصره واقع شده و یکی از مکان‌های مهم  و دیدنی این شهر به‌شمار می‌رود که در 11 طبقه و مساحتی بالغ بر 26 هزار متر مربع ساخته شده است. هتل ورزشی بصره دارای مجتمع تجاری به مساحت 5 هزار مترمربع، استخری و پارک‌های گوناگون است. سرمایه گذار این هتل مجلل یک شرکت لبنانی به نام «مان انتربرایز» است.
هتل اربیل روتانا
یکی از هتل‌های درجه یک و پنج ستاره اربیل است که توسط شرکت معروف «روتانا» مدیریت می‌شود. این هتل در سال 2011 افتتاح شد و دارای سالن اجتماعات، استخر روباز، تعدادی رستوران، آرایشگاه مردانه و باشگاه ورزشی است. خدمات مختلفی نظیر صرافی، پزشکی، تعمیرات و اجاره خودرو در این هتل ارائه می‌شود.
هتل فان رویال
این هتل پنج ستاره در اربیل واقع شده و در سال 2010 افتتاح شد.
هتل بارون کربلا
این هتل که جزء بلندترین ساختمان‌های کربلا به‌شمار ‌می‌رود، در مرکز شهر واقع شده و فاصله آن با اماکن زیارتی کم است. 
هتل ریحان بای روتانا
این هتل زیبا به امکان مقدس کربلا اشراف دارد که علاوه برای رستوران‌های فاخر، دارای باشگاه  ورزشی، حمام ترکی، سونا و جکوزی است. خدمات حمل و نقل مسافران نیز برای مسافران به طور رایگان انجام می‌دهد.
هتل قصر الدر در نجف
این هتل در شهر نجف و نزدیک اماکن زیارتی واقع شده است و دارای تعدادی رستوران و خدماتی همچون استقبال از مسافران، اینترنت رایگان و صرافی و تبدبل پول است.
هتل نهرین نجف
این هتل به دریا و باغ‌های زیبا مشرف است و خدماتی نظیر حمل و نقل مسافران و اینترنت رایگان را به مسافران ارائه می‌دهد. 

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید