اقتصادی و تجاری

گذرگاه های مرزی عراق و عربستان بازگشایی می شود

گذرگاه های مرزی عراق و عربستان بازگشایی می شود

وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد که پروژه کامل گذرگاه مرزی «عرعر» را با تمامی تجهیزات و تاسیسات از عربستان تحویل گرفته و هفته آینده آن را افتتاح می‌کند.

به گزارش عراق یار ، وزارت حمل و نقل عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای کمیته حمل و نقل و گذرگاه‌های مرزی و بنادر وزارت حمل و نقل این کشور دوشنبه در بغداد در چارچوب نشست‌های شورای هماهنگی عراق و عربستان با طرف عربستانی دیدار کرد.
در همین حال، ناصر الشبلی، وزیر حمل و نقل عراق که ریاست هیئت عراقی را در این نشست برعهده داشت، بر پیگیری امور برای اجرای اتوماسیون سازی اقدامات گمرکی و یکپارچه کردن تعرفه‌های گمرکی در همه گذرگاه‌های مرزی عراق تاکید کرد.
وی همچنین به هماهنگی با دبیرخانه شورای وزیران برای تسریع در تصویب یادداشت همکاری گمرکی میان ریاض و بغداد اشاره کرد.
صالح بن ناصر الجاسر، وزیر حمل و نقل عربستان نیز که ریاست هیئت عربستانی را برعهده داشت در این نشست بر آمادگی عربستان برای بررسی فرآیند ارتباط الکترونیکی گذرگاه مرزی "الجدیدة و "عرعر" تاکید کرد.
صالح بن ناصر با اشاره به اینکه عربستان اقدامات ویژه برای تصویب توافق حمل و نقل هوایی سال 2018 بین دو کشور را تکمیل کرده، تاکید کرد: عربستان صدور مجوزهای لازم برای افتتاح دفتر شرکت هواپیمایی عراق در عربستان را بررسی می‌کند.
طبق این گزارش، هیئت ریاض و بغداد همچنین در این نشست بر سر ایجاد مناطق آزاد در خاک عراق در نزدیکی بنادر، فرودگاه‌ها و گذرگاه های مرزی زمینی به توافق رسیدند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید