روابط ایران و عراق

گسترش همکاری های مشترک علمی و دانشگاهی ایران و عراق

گسترش همکاری های مشترک علمی و دانشگاهی ایران و عراق

در دیدار مجازی رایزن فرهنگی ایران در عراق با معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران بر لزوم توسعه همکاری‌های مشترک علمی و دانشگاهی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش عراق یار به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد با قصی الحیدری، مشاور نخست وزیر سابق کشور عراق و عضو هیأت مدیره مجلس التنمیه المستقل و محمد حسین اسدی، مدیر اجرایی مجلس التنمیه المستقل با مقتدایی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران، یگانه، مشاور حوزه درمان ریاست دانشگاه و صفاییان، مشاور حوزه عراق و گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران به صورت آنلاین در بستر مجازی برنامه google meet دیدار و گفتگو کردند.
این دیدار که به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران انجام شد، در راستای تقویت همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دو کشور بود.
در این جلسه، نسبت به همکاری در حوزه‌های آموزش پزشکی، مساله مهم درمان، تاسیس شعبه دانشگاه علوم پزشکی ایران در عراق و انتقال تجربه‌های جامعه پزشکی ایران به عراق تبادل نظر شد.
همچنین مقرر شد؛ تا هیأتی از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایران جهت بررسی ظرفیت‌ها و برآورد نیازها به دعوت مؤسسه التنمیه المستقل به کشور عراق سفر کنند. قبل از انجام سفر هیأت منتخب دانشگاه پیشنویس توافقنامه آماده و پس از بررسی مواد و محتوای مورد توافق توسط دو طرف، توافقنامه نهایی در زمان حضور هیأت جهت همکاری‌ها منعقد میشود.
از موارد دیگر مطرح شده در این جلسه اعزام دانشجو، شرایط پذیرش دانشجویان و تخفیفات، توجه به تخصص‌های مورد نیاز کشور عراق و اعزام پزشکان متخصص ایرانی برای تشخیص دقیق بیماری در کشور عراق بوده است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید