اقتصادی و تجاری

دولت عراق: فقط تردد محموله های تجاری به عراق آزاد است

دولت عراق: فقط تردد محموله های تجاری به عراق آزاد است

بر اساس تصمیم هیئت وزیران عراق، تردد مسافر از 5 دی 1399 به مدت دو هفته به این کشور ممنوع است ولی تردد محموله های تجاری شامل این محدودیت نیست و مرزهای تجاری فعالند.

به گزارش عراق یار به نقل از ایرنا، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک گفت: با تصمیم هیئت وزیران عراق و اعلام هیئت گذرگاه های مرزی این کشور، با بروز موج جدید شیوع کووید19 و به منظور قطع زنجیره شیوع این بیماری، ورود مسافر به این کشور به مدت دو هفته ممنوع اعلام شده است.
وی افزود:اما به دلیل اجرای پروتکل های بهداشتی در تردد کالاهای تجاری و انتقال کالا از ایران به عراق به صورت ترانشیپمنت (جابجایی کالا از کامیون ایرانی به کامیون های عراقی در مرز)، جای نگرانی برای تجار نیست و فعلا انتقال کالاهای صادراتی به عراق مانند گذشته انجام خواهد شد.
لطیفی  در خصوص وضعیت مرزهای با اقلیم کردستان عراق توضیح داد: همه مرزهای تجاری کشورمان در این منطقه از عراق نیز باز هستند واز  ورود مسافران  به اقلیم کردستان عراق از ساعت 24 امشب تا 26دی ماه (22روز) ممانعت به عمل می آید.
سخنگوی گمرک افزود : کشور عراق باخرید  20میلیون و 828هزار تن کالا به ارزش پنج میلیارد و 921میلیون دلار، بعد از چین، دومین مقصد کالاهای صادراتی ایران در 9ماهه امسال بوده است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید