اقتصادی و تجاری

مطالعات عراق برای امکان حمل و نقل محصولات چینی به اروپا از طریق خاک این کشور

مطالعات عراق برای امکان حمل و نقل محصولات چینی به اروپا از طریق خاک این کشور

ناصر حسین بندر الشبلی،‌وزیر حمل‌ونقل عراق روز یکشنبه، جهت تهیه امکان‌سنجی اقتصادی جهت صادرات کالاهای چینی از طریق کانال خشک عراق به بازارهای اروپا از طریق خاک ترکیه، به تدوین مطالعه‌ای اقدام کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از شفق نیوز ، دفتر رسانه‌ای وزارت در بیانیه دریافت‌شده توسط خبرگزاری شفق گفت: «وزیر حمل‌ونقل، کاپیتان ناصر حسین بندر الشبلی، ریاست جلسه‌ی کمیته دستور ریاست جمهوری را با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های امور خارجه و امور مالی و بانک مرکزی عراق برگزار کرد».
«این جلسه بحث درمورد قانونی است که دسترسی عراق به بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های آسیایی را تنظیم می‌کند. این قانون درمورد مذاکرات با طرف ترک درمورد انتقال کالاهای وارداتی از طریق بنادر عراق از خاک ترکیه به اروپا به‌روز می‌شود؛ با توجه به اینکه توافق‌نامه شامل تسهیل روش‌های ترانزیت و گشودن بیش از یک گذرگاه مرزی است».
الشبلی اذعان داشت: «تهیه یک امکان‌سنجی اقتصادی برای تعیین ظرفیت بندر فاو برای دریافت کالاها و کانتینرهای وارداتی از چین، که از طریق کانال خشک عراق عبور می‌کند و از طریق خاک ترکیه به بازارهای اروپا می‌رسد، لازم است».

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید