اقتصادی و تجاری

اکونومیست: کشورها برای دستیابی به محصولات کشاورزی عراق رقابت می کنند

اکونومیست: کشورها برای دستیابی به محصولات کشاورزی عراق رقابت می کنند

رعد توایج، کارشناس امور اقتصادی، بر لزوم کاهش دیوان‌سالاری در بخش کشاورزی، به‌ویژه محدودیت‌های اعمال‌شده توسط وزارت منابع آبی بر سهام برخی از فرمانداری‌های کشاورزی، تأکید کرد.

وی گفت: تشویق بخش کشاورزی، حمایت از کشاورزان و قرار دادن نیروی انسانی در آن از کشور پشتیبانی اقتصادی می‌کند.
به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری ملی عراق (نینا)، توایج در بیانیه‌ای گفت: بسیاری از کشورها برای به‌دست آوردن محصولات کشاورزی عراق در حال رقابت هستند، مانند ایران که جو را در ازای بخشی از بدهی خود به عراق خریداری کرد و همچنین عربستان سعودی 4500 تن گوجه‌فرنگی و سایر محصولات را از عراق خرید و همچنین صادرات 150 هزار تن خرما بخشی دیگری از این صادرات است. با توجه به تقاضای بیشتر بخش خصوصی عرب برای محصولات کشاورزی عراق، باید کارهایی برای کاهش دیوان‌سالاری در کشاورزی، به‌ویژه محدودیت‌های اعمال‌شده توسط وزارت منابع آبی در استان‌های جنوبی، صورت گیرد و اجازه‌ی افزایش مصرف آب داده شود.
وی بر اهمیت تلاش برای افزایش اعتبار توسط بانک کشاورزی و ساخت وزارت بازرگانی برای ساخت سیلوهای بیشتر برای ذخیره‌ی گندم تأکید کرد و افزود: تشویق بخش خصوصی، به‌ویژه بخش کشاورزی، حمایت از کشاورز عراقی با گرفتن دستان بیکار در این بخش، عراق را به کشوری تبدیل می‌کند که از برخی محصولات کشاورزی که مانع از واردات و خروج ارز می‌شود، جلوگیری شود، چیزی که امسال بیشترین ضرر را به ما رساند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید