اقتصادی و تجاری

بررسی ورود شرکت های روسی به عراق در رایزنی العبادی با سفیر روسیه

بررسی ورود شرکت های روسی به عراق در رایزنی العبادی با سفیر روسیه

رئیس ائتلاف النصر عراق در دیدار سفیر روسیه در بغداد، موضوعات مختلفی از جمله انتخابات عراق، تقویت روابط میان بغداد و مسکو و نیز ورود شرکت‌های سرمایه گذاری روسیه به عراق را مورد رایزنی قرار داد.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری المستقله عراق، «حیدر العبادی» رئیس ائتلاف النصر عراق با «ماکسیم ماکسیموف» سفیر روسیه در عراق دیدار کرد.
دفتر العبادی اعلام کرد: در این دیدار تقویت همکاری میان بغداد و مسکو و اوضاع عراق، منطقه و نیز تحولات بین الملل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین در این دیدار تبعات کرونا در کشورها و اقتصاد آن و نیز بازار جهانی و همچنین رکورد سرمایه گذاری به علت این بیماری و اهمیت بازگشت اوضاع به شرایط قبل، مورد رایزنی قرار گرفت.
در این دیدار ورود شرکت‌های سرمایه گذاری روسی به عراق در بخش‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
چالش‌هایی که عراق با آن روبرو است از جمله چالش‌های امنیتی و مالی و نیز انتخابات زودهنگام که خواسته مردمی و مرجعیت است از دیگر محورهای گفتگوی العبادی با سفیر روسیه در بغداد بود.
العبادی تاکید کرد: عراق که بر گروه وحشی پیروز شد و اراضی خود را در جنگی سرنوشت ساز آزاد کرد با مشارکت همه فرزندانش قادر به پشت سر گذاشتن چالش‌هاست. انتخابات آینده باید بیانگر اراده مردمی باشد.
وی افزود که در دوره نخست وزیری خود تلاش کرده است که عراق را از کشمکش‌ها دور کند و این سیاست باید ادامه یابد و عراق از هر گونه نزاع منطقه‌ای دور نگه داشته شود.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید