اقتصادی و تجاری

همکاری عراق و روسیه برای احیا کارخانه های شیشه و مواد نسوز

همکاری عراق و روسیه برای احیا کارخانه های شیشه و مواد نسوز

عراق و روسیه برای احیا و بهره‌برداری از کارخانه‌های شرکت عمومی شیشه و مواد نسوز همکاری می‌کنند.

به گزارش عراق یار به نقل از آژانس خبری عراق، معاون وزیر صنعت و مواد معدنی در امور برنامه‌ریزی، مهندس یوسف محمد جاسم، با یک هیئت روسی در مورد امکان بهره‌گیری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود برای احیا و بهره‌برداری از کارخانه‌های وابسته به شرکت عمومی شیشه گفت‌وگو کرد و مواد نسوز که توسط آزمایشگاه‌های شیشه، بطری‌های پزشکی، بطری‌های شیشه و سرامیک و لوازم بهداشتی نمایندگی می‌شوند.
مطابق بیانیه‌ی وزارت، جاسم بر اهمیت حمایت از سرمایه‌گذاران و تأمین کلیه‌ی امکانات لازم برای دستیابی به توافق‌های مثمر، سازنده و قابلِ‌اجرا در جهت پیش‌برد واقعیت صنعتی عراق با بهره‌برداری از کارخانه‌ها و نیروی انسانی برای رفع بیکاری تأکید کرد.
وی هرگونه اقدام جدی سرمایه‌گذاران در این حوزه را تشویق کرد و مغتنم شمرد؛ به‌خصوص که استان انبار ازنظر منابع طبیعی که شامل شیشه، مواد نسوز، فسفات و صنایع دیگر بسیار غنی است و این آمادگی وزارت را برای مهیا کردن امکانات موجود برای جذب سرمایه‌گذاران و شرکت‌های سرمایه‌گذاری جدی و پربازده نشان می‌دهد تا بتوان فناوری‌های نوین را منتقل کرد و بخش صنعتی را ازنظر شرایط و قوانین دولتی تقویت کرد.
وابسته‌ی بازرگانی روسیه به همکاری جهت بازسازی و راه‌اندازی کارخانجات شرکت فوق‌الذکر مطابق آخرین فناوری‌های بین‌المللی و خدمت به هر دو طرف ابراز تمایل کرد.
در پایان جلسه دو طرف توافق کردند که قرارداد مشارکت را تکمیل کنند و مشکلات دو طرف را برطرف کنند و همچنین توافق کردند که از هیئت روسی به شرکت عمومی شیشه و مواد نسوز در استان انبار برای هدف بررسی بازدید کنند. ماشین‌آلات و تجهیزات و نهایی کردن پروژه‌های موجود طبق دستورالعمل‌ها و قوانینی که به‌منظور امضای قرارداد لازم است. 

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید