اقتصادی و تجاری

گفت و گوی عراق با فائو برای ارتقا بخش کشاورزی

گفت و گوی عراق با فائو برای ارتقا بخش کشاورزی

وزارت کشاورزی عراق با فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) سازوکار اجرای همکاری‌های مشترک برای توسعه و توانبخشی بخش کشاورزی در سه استان، بصره، میسان و ذی‌قار، را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش عراق یار به نقل از آژانس خبری عراق، در بیانیه وزارت کشاورزی آمده است که مهدی داماد القیسی، مشاور وزارت، با حضور صلاح حاج حسن، مدیر دفتر فائو در عراق، با حضور مشاور وزیر در امور دام، حسین علی سعود، جلسه مشاوره را برای بحث در مورد همکاری در اجرای پروژه سبزیجات، گاومیش و خرما اداره کرد.
در این جلسه، مطابق بیانیه، پیرامون پیگیری اجرای پروژه همکاری با اتحادیه اروپا و فائو که به امضای وزیر کشاورزی در استان بصره رسید، درمورد راه‌های موفقیت آن و تهیه‌ی تمام نیازهای لازم برای آن گفت‌وگو شد.
مهدی داماد القیسی، مشاور وزارت، تأیید کرد که این پروژه سه استان کشاورزی، یعنی بصره ازطریق پروژه‌ی سبزیجات و گوجه فرنگی، استان ذی‌قار به نمایندگی از پروژه‌ی باتلاق و گاومیش و فرمانداری میسان ازطریق پروژه‌ی نخل خرما و همچنین محصولات گیاهی و محصولات اصلی حیوانی را دربر می‌گیرد.
این پروژه شامل انتقال و حل‌وفصل فناوری مدرن و نحوه‌ی بهره‌مندی از شیر، خرما، گوجه فرنگی و سایر محصولات و کار برای اجرای پروژه‌های مختلف است که روند تولید را بهبود می‌بخشد و زنجیره‌ی ارزش غذایی را در زمینه‌ی کشاورزی افزایش می‌دهد.
وی توضیح داد که هدف اصلی این پروژه بهبود تولیدات کشاورزی ازنظر کمی و کیفی و توسعه‌ی فرآیندهای تولیدی و دگرگونی است که به دستیابی به بازده‌ی اقتصادی بزرگ برای کشاورزان، فرهنگیان و اقتصاد ملی کشور کمک می‌کند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید