اقتصادی و تجاری

خطوط تولید کارخانه های پتروشیمی در بصره بازسازی می شوند

خطوط تولید کارخانه های پتروشیمی در بصره بازسازی می شوند

مدیرکل کارخانه‌ی پتروشیمی در استان بصره، ضمن تأکید بر اینکه این کارخانه با تعدادی از مؤسسات دولتی همکاری دارد، نشان داد که در حال آماده‌سازی برنامه‌هایی برای بازسازی خطوط تولید این کارخانه است.

به گزارش عراق یار به نقل از آژانس خبری عراق ، عقیل عبدالزهرا گفت که از طرف کادر فنی و مهندسی که در کارخانه‌ی پتروشیمی شرکت عمومی صنایع پتروشیمی در بصره مشغول کار هستند، بخشنامه‌ای برای کار بخش متوقف‌شده‌ی کارخانه وجود دارد، آوریل، از طریق طرحی آماده‌شده برای آن و در یک زمان سریع و مشخص.
وی افزود که بخش معلق شامل واحد تولید اتیلن است که به نوبه‌ی خود گرانول تولید می‌کند. این نشان می دهد که برنامه تهیه‌شده برای این بخش که هم‌اکنون شاهد اختلال در کار است، شامل نگهداری واحد تولید اتیلن برای بازگرداندن آن به کار است.
عبدالزهرا با اشاره به اینکه بقیه‌ی بخش‌های کارخانه با مکانیزم بالا و با تولید بسیار مرغوب کار می‌کنند و همه‌ی واحدها و بخش‌ها بدون هیچ‌گونه تأخیر و یا وقفه هنوز در حال کار هستند، تأکید کرد که بخش‌هایی هنوز بسیار خوب کار می‌کنند و دارای تولید با کیفیت بالا، بخش تولید نیتروژن و بخش کاهش برای پردازش و فیلتر آب است، یعنی یک واحد انتقال آب و یک واحد تولید برق.
عبدالزهرا درباره‌ی ماهیت کارخانه گفت که کارخانه متمرکز بر تولید ازت به‌طور مداوم و همچنین تولید اتیلن مایع است که علاوه‌بر تولید انرژی الکتریکی، برای تولید گرانول نیز مهم است. این یک مزیت بزرگ برای استان بصره است و افزود: «یکی از دپارتمان‌های این کارخانه نیز هایپوکلر تولید می کند». این ماده استریل است و برای از بین بردن ویروس کرونا به روشی مشخص کار می‌کند.
وی ادامه داد که معاملات و همکاری‌های مداوم و عالی با تعدادی از ادارات و شرکت‌ها از جمله برق شبکه ملی وجود دارد، جایی که این کارخانه، به‌ویژه در بخش تولید برق، آن را به شبکه‌ی ملی فروخته و صادر می‌کند، اداره برق بصره / اداره توزیع برق جنوب، جایی که اخیراً صادر شده‌است (36 مگاوات).

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید