اقتصادی و تجاری

امضای توافق نامه های مالی میان عراق و عربستان

امضای توافق نامه های مالی میان عراق و عربستان

وزارت دارایی عراق اعلام کرد که در زمینه مالیات مضاعف و تأمین مالی صادرات، توافق‌نامه‌هایی را با همتای سعودی خود امضا کرده‌است.

به گزارش عراق یار به نقل از آژانس خبری عراق، وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که این مراحل برای تکمیل کار شورای هماهنگی عراق و عربستان برای حمایت و تقویت منافع دو کشور انجام می‌شود.
دفتر رسانه‌ای وزیر دارایی گفت: «وزیر دارایی و رئیس شورای هماهنگی عراق و عربستان سعودی، علی عبدالامیر علاوی، با هیأتی به سرپرستی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر، و تعدادی از وزرا و شخصیت‌های سطح بالا براساس دادخواست خطاب به رئیس جمهور و وزیران از پادشاهی عربستان سعودی به منظور تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور درخواست همکاری کردند».
وی افزود: «در ادامه‌ی کار شورای هماهنگی عراق و عربستان سعودی، که در ژانویه‌ی 2020 در بغداد برگزار شد، جایی که علی عبدالامیر علاوی، وزیر دارایی عراق، توافق‌نامه‌ای برای جلوگیری از مالیات مضاعف امضا کرد و وزیر دارایی عربستان سعودی آن را در طرف سعودی امضا کرد و وزیر نیز توافق‌نامه‌ی تأمین مالی صادرات را امضا کرد». و در طرف سعودی توسط سرپرست صندوق توسعه‌ی عربستان امضا شد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید