اقتصادی و تجاری

خودکفایی دیوانیه در تولید 26 محصول کشاورزی

خودکفایی دیوانیه در تولید 26 محصول کشاورزی

استان دیوانیه روزانه 1.2 میلیون تخم مرغ و ماهانه 17 تُن مرغ و هزاران تُن انواع ماهی تولید می کند و در 26 محصول کشاورزی به خودکفایی رسیده است.

مدیر بخش کشاورزی استان دیوانیه (مرکز آن: دیوانیه) از خودکفایی این استان در 26 محصول کشاورزی و دامداری خبر داد و تأکید کرد که این استان را می توان پایتخت کشاورزی عراق خواند.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، وی تأکید کرد که این استان روزانه 1.2 میلیون تخم مرغ و ماهانه 17 تُن مرغ و هزاران تُن انواع ماهی تولید می کند و در 26 محصول کشاورزی به خودکفایی رسیده است.
او گفت: در فصل زراعتی کنونی 38.7 هزار هکتار در این استان زیر کشت برنج و 125 هزار هکتار زیر کشت گندم و 23.7 هزار هکتار زیر کشت جو است.
وی افزود: در این استان همچنین روزانه 5 هزار تُن شیر تولید می شود و یک کارخانه مخصوص تولیدات لبنی در استان وجود دارد ضمن اینکه این استان صادرکننده انواع جوانه های میوه است.
این مقام عراقی درباره حجم کاشت خرما در این استان نیز گفت که هزاران هکتار از زمین های استان زیر کشت خرماست و این استان به خارج از عراق هم صادرات خرما دارد.
او همچنین خبر داد که 350 واحد تولید عسل در این استان وجود دارد که سالانه بیش از 60 تُن عسل تولید می کنند.
وی گفت: 65 درصد ساکنان استان دیوانیه از راه کشاورزی زندگی می کنند و نسبت فقر در این استان به 48 درصد می رسد و افزود که اجرایی شدن قانون انتخاب استان به عنوان پایتخت کشاورزی عراق موجب مزایایی می شود که به بهود خدمات و تقویت تولید داخلی در کشور کمک می کند.
این مقام تأکید کرد که این استان از خاک حاصلخیز و آب فراوان و هوای مناسب برای کشاورزی برخوردار است و مدیریت کشاورزی می کوشد که با کیفیت ترین بذرها و کودها و سم ها را برای کشاورزان تأمین کند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید