روابط ایران و عراق

تبادل نیروی کار بین ایران و عراق

تبادل نیروی کار بین ایران و عراق

سفیر ایران در عراق گفت: در جریان سفر محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران به عراق، موضوع تفاهم و توافق مشترک و تبادل نیروی کار تخصصی بین دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

به گزارش عراق یار به نقل از ایرنا، ایرج مسجدی اظهار داشت: وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی کشورمان به دعوت همتای عراقی خود امشب وارد بغداد می شود و فردا یکشنبه دیدارهایی با مقامات کشور دوست و همسایه خواهد داشت.
وی بیان داشت: امضای تفاهم و توافق مشترک در موضوعات مختلف از جمله برنامه هایی است که در دستور کار سفر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران به بغداد وجود دارد.
وی افزود: تبادل هیات‌های خبره و متخصص در زمینه فعالیت های تعیین شده توسط دو طرف ایرانی و عراقی، توسعه همکاری ها در زمینه های آموزش حرفه ای، کارآفرینی، عملیاتی، روابط کار و امور اجتماعی از دیگر اهداف و چشم اندازهای این سفر خواهد بود.
به گفته وی، وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی ایران علاوه بر همتای خود با سایر مقامات عراقی از جمله وزیر دارایی هم دیدار و گفت و گو خواهد داشت. 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق ابراز امیدواری کرد: روابط دو کشور در همه زمینه ها بیش از پیش توسعه و تقویت شود.  
در لحظه ارسال این خبر ؛ خبرنگار ایرنا کسب اطلاع کرد که وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی به استانهای جنوبی عراق همچون کربلا هم سفر کاری خواهد داشت. 

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید