اقتصادی و تجاری

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سیاست خارجه عراق با پاکستان

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سیاست خارجه عراق با پاکستان

مقامات وزارتخانه های امور خارجه دو کشور عراق و پاکستان تفاهم نامه ای در زمینه همکاری های آموزش دیپلماسی امضا کردند.

به گزارش عراق یار به نقل از ایرنا، مقامات وزارت امور خارجه پاکستان، یک تفاهم نامه همکاری در مورد همکاری بین موسسات خدمات خارجی پاکستان با موسسه خدماتی عراق امضا کردند.
درگاه وزارت خارجه عراق در این باره نوشت: معاون برنامه ریزی سیاسی عراق صالح حسین علی التمیمی به عنوان رییس موسسه خدمات خارجی کشور، مراسمی سطح بالا با مخدوم شاه قریشی وزیر خارجه پاکستان داشت و تفاهم نامه ای هم در این رابطه امضا شد.
به گفته وزارت خارجه عراق این تفاهم نامه چارچوبی برای همکاری برای ایجاد ظرفیت فراهم می کند تا دیپلمات های هر دو کشور آموزش ببینند و نهایتا همکاری های مشترک در این زمینه تقویت شود.
طرفین از امضای این تفاهم نامه ابراز خرسندی کرده و از اشتیاق خود برای اجرای مفاد آن در راستای منافع ملی خارجی دو کشور سخن گفتند.
وزارت خارحه عراق این جلسه و تفاهم نامه امضا شده در آن را "موثر در بسیاری از برنامه های کاربردی برای دو کشور" عنوان کرد که کیفیت جنبه های علمی در سطح دیپلماتیک و تعهدات مربوط به سازوکارهای مختلف در برخورد با دیپلمات های جهانی در همه سطوح را افزایش می دهد.
عراق و پاکستان اخیرا روابط خود را در زمینه های مختلف تقویت کرده اند.
دیدار وزیر دفاع پاکستان با رییس جمهور عراق، دیدار روسای ستاد مشترک ارتش دو کشور، سفر وزیر امور دینی پاکستان به عراق و برگزاری نمایشگاه نظامی مشترک در کربلا چند نمونه از این گسترش روابط هستند که اکنون تفاهم نامه همکاری در زمینه دیپلماسی نیز به این فهرست اضافه شد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید