اقتصادی و تجاری

وزارت نفت عراق، قرارداد خود برای یک پروژه بزرگ را اعلام کرد

وزارت نفت عراق، قرارداد خود برای یک پروژه بزرگ را اعلام کرد

وزارت نفت عراق، ضمن تعیین تاریخ بهره‌برداری از پالایشگاه کربلا، قرارداد خود را درباره پروژه بزرگی که شامل ایجاد یک واحد پیشرفته در داخل پالایشگاه‌های جنوب است، اعلام کرد.

به گزارش عراق یار، عاصم جهاد، سخنگوی وزارت امور خارجه، به خبرگزاری عراق گفت: «چندین پروژه برای افزایش تولید و بهبود کیفیت محصول برای کارخانه‌های عراقی با افزودن واحدهای جدید به پالایشگاه‌های قدیمی و تأسیس پالایشگاه‌های جدید برای تولید مشتقات با کیفیت بالا توسط وزارت آماده شده‌است».
وی افزود که «این وزارتخانه تعدادی واحد در پالایشگاه‌های جنوب از جمله واحد ازمارا اضافه کرد و هدف آن افزایش و بهبود تولید نفت است، علاوه بر این پروژه‌ی بزرگی نیز وجود دارد که برای ایجاد یک واحد پیشرفته در جنوب منعقد شده‌است. پالایشگاه‌هایی با ظرفیت 55 هزار بشکه در روز و آن را (FCC) می‌نامند» و نشان می‌دهد که این یکی از پالایشگاه‌های مدرن با توجه به مشخصات اروپایی (یورو پنج) است و این به افزودن مقادیر، کیفیت و بازدهی بالا کمک می‌کند.
وی با اشاره به اینکه این پالایشگاه دارای مزیت نفت سیاه در مقادیر محدود و مشتقات با کیفیت بالا است، توضیح داد که پروژه‌ی ایزومریزاسیون در اواسط سال جاری افتتاح می‌شود، در حالی که پروژه‌ی FCC چهار سال به طول خواهد انجامید.
جهاد افزود: «پالایشگاه‌های میانی واحدهایی را برای بهبود واحدهای بنزین و ایزومریزاسیون با هدف افزایش تولید اضافه کرده‌اند.» و خاطرنشان کرد: «این وزارتخانه موفق به بازسازی پالایشگاه صلاح‌الدین در بیجی یا الصمود در بیجی شده‌است و اکنون تولید آن 110 هزار بشکه در روز است».

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید