اقتصادی و تجاری

عراق در آستانه خودکفایی در تولید مرغ و تخم مرغ

عراق در آستانه خودکفایی در تولید مرغ و تخم مرغ

وزیر کشاورزی عراق، اعلام کرد که این کشور دستاورد مهمی در تولید مرغ و تخم مرغ داشته و در این دو محصول به خودکفایی نزدیک می‌شود.

به گزارش عراق یار به نقل از بغداد الیوم، محمد الخفاجی در یک مصاحبه تلویزیونی تأکید کرد که عراق تا دو هفته دیگر در تولید مرغ زنده خودکفا می‌شود و در تولید تخم مرغ هم 80 درصد نیاز داخلی را تأمین می‌کند و در آینده نزدیک خودکفا خواهد شد.
او گفت که در شرایط کنونی وزارت کشاورزی مخالف واردات مرغ به علت شیوع آنفلوانزای مرغی در ترکیه و ایران و سوریه است و افزود با بسته شدن مرزها به علت کرونا 6 هزار مرغداری در عراق وارد فاز تولید شدند.
وی افزود که پیش از این عراق 30 درصد از نیاز داخلی خود در مرغ و تخم مرغ را تأمین می کرد و این نشان‌دهنده دستاوردی مهم در این عرصه است.
الخفاجی افزود که تولید دامداری عراق در دو سال گذشته به علت واردات بی حساب و کتاب و قاچاق از مرزهای غیر قانونی شرایط سختی را پشت سر گذاشت.
او گفت که تولیدکنندگان کشاورزی و دامداری در عراق چیزی جز ایمنی دربرابر واردات لازم ندارند و خبر داد که یک و نیم هزار میلیارد دینار برای کمک به کشاورزان در قالب وام‌های با تسهیلات اختصاص یافته است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید