تحولات روز عراق

مذاکره عراق با شرکت فایزر برای دریافت 6 میلیون دوز واکسن کرونا

مذاکره عراق با شرکت فایزر برای دریافت 6 میلیون دوز واکسن کرونا

مدیر اداره بهداشت عمومی عراق تاکید کرد برای دریافت سه میلیون دوز واکسن با شرکت فایزر قرارداد بسته‌ایم و وزارت بهداشت تمایل دارد این رقم را به شش میلیون افزایش دهد.

به گزارش عراق یار به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، «ریاض عبدالامیر الحلفی»، مدیر اداره بهداشت عمومی وزارت بهداشت عراق تاکید کرد برای دریافت سه میلیون دوز واکسن با شرکت فایزر قرارداد بسته‌ایم و وزارت بهداشت تمایل دارد این رقم را به شش میلیون افزایش دهد.
الحلفی تصریح کرد: وزارت بهداشت با شرکت فایزر برای دریافت 3 میلیون دوز واکسن کرونا قرارداد بسته است اما ما در نظر داریم این میزان را به 6 میلیون دوز افزایش دهیم.
وی افزود: نحوه انتقال واکسن فایزر به عراق هفتگی است و ما به زودی 25 هزار دوز جدید دریافت خواهیم کرد اما میزان دوزهای ارسالی فایزر به عراق نامشخص است.
الحلفی اظهار داشت: واکسن‌هایی که وزارت بهداشت دریافت می‌کند، در همه استان‌ها توزیع می‌شود و شرکت فایزر تعداد واکسن‌ها را طی روزهای آتی افزایش خواهد داد.
مدیر اداره بهداشت عمومی عراق اظهار داشت: کمیته‌های علمی نشستی برای تعیین رده‌های سنی که واکسن را دریافت خواهند کرد، برگزار کردند اما با رسیدن محموله‌های بعدی، همه اقشار جامعه می‌توانند واکسن را دریافت کنند.

عراق طی روزهای گذشته بیش از 49 هزار واکسن فایزر امریکا دریافت کرده است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید