اقتصادی و تجاری

تعهد جنرال الکتریک در حمایت از عراق با سرمایه گذاری های کلان

تعهد جنرال الکتریک در حمایت از عراق با سرمایه گذاری های کلان

مدیرعامل اروپا، خاورمیانه و آفریقا در شرکت جنرال الکتریک انرژی گاز، جوزف انیس، تعهد این شرکت را در حمایت از عراق با آخرین فناوری‌ها، تخصص جهانی، استعدادهای بومی باتجربه و سرمایه‌گذاری‌های کلان و تلاش‌های توسعه‌ی جامعه را تأیید کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از نینا، انیس، پس از افتتاح نیروگاه ترکیبی السماوه، که توسط جنرال الکتریک و تحت‌نظارت وزارت برق اجرا شد، گفت: این شرکت به‌طور خستگی‌ناپذیر در تلاش است تا نتایج ملموسی را که زندگی مردم عراق را بهبود می‌بخشد، به‌دست آورد و ما خوشحالیم که شروع کار هر چهار توربین را در ایستگاه السماوه پس از تحویل برق به‌ وزارتخانه اعلام می‌کنیم.‌
وی افزود: «این ایستگاه که از سال 1975 اولین نیروگاه برق در بخش تولید در استان المثنی است، در حال کار بر روی نصب چهار توربین گازی E9 و بهره‌برداری از آن‌ها در مرحله‌ی اول پروژه است که به این ایستگاه امکان تولید می‌دهد. 500 مگاوات در یک چرخه‌ی ساده، توجه داشته باشید که در حال حاضر انرژی الکتریکی از طریق ایستگاه انتقال به السماوه و مناطق اطراف آن منتقل می‌شود».
وی افزود: «شرکت جنرال الکتریک از طریق ساخت گروهی از ایستگاه‌های تولید و تبدیل نقش مهمی در تأمین انرژی الکتریکی موردنیاز کشور دارد و همچنان در تلاش است تا براساس توافقات و قراردادهایی که در اختیار دارد و با وزارتخانه در محدودیت‌های زمانی امضا شده‌است، شبکه را با اختیارات جدید تأمین کند.
وی تأکید کرد که با توجه به آینده و نیاز حاکم به تقاضای انرژی و مطابق با تقاضای فزاینده، کادر وزارت در تلاش بی‌وقفه برای اجرای فاز دوم نیروگاه السماوه و تبدیل آن به چرخه‌ی ترکیبی هستند، تا بتواند 750 مگاوات انرژی برای تغذیه‌ی شبکه‌ی ملی تولید کند.
انیس گفت که این شرکت به نیاز بیشتر برای تأمین تقاضای روزافزون برق در کشور پی می‌برد و تأکید می کند که باید با تعهدات خود در حمایت از عراق با آخرین فناوری‌ها، تخصص جهانی، استعدادهای محلی باتجربه و سرمایه‌گذاری‌های کلان برای توسعه‌ی جامعه تلاش کرد. 

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید