اقتصادی و تجاری

اموال بلوکه شده عراق در ایتالیا محور اصلی مذاکرات وزرای خارجه دو کشور

اموال بلوکه شده عراق در ایتالیا محور اصلی مذاکرات وزرای خارجه دو کشور

وزیر امور خارجه عراق، در سفر به ایتالیا با «لوئیجی دی مایو»، وزیر خارجه ایتالیا دیدار و روابط بغداد و رم و راه‌های گسترش آن را بررسی کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق، در سفر به ایتالیا با «لوئیجی دی مایو»، وزیر امور خارجه ایتالیا دیدار و روابط بغداد و رم و راه‌های گسترش آن را بررسی کرد.
فؤاد حسین در این دیدار پیام تبریک نخست‌وزیر عراق به همتای ایتالیایی‌اش و دعوت رسمی از وی برای سفر به بغداد را تقدیم کرد.
او همچنین از مواضع ایتالیا در حمایت از عراق و در جنگ با داعش در چارچوب ائتلاف بین‌المللی و نیروهای ناتو قدردانی کرد.
فواد حسین افزود که عراق امروز با پیروزی بر داعش و سلطه امنیت و روابط گسترده با کشورهای منطقه و جهان نقطه‌ای شده که توجه شرکت‌ها را جلب کرده و برای جذب سرمایه تلاش می‌کند. وی افزود که عراق خواستار حضور شرکت‌های ایتالیایی در بخش‌های انرژی و نفت و همچنین در بخش‌های فرهنگی و گردشگری و مرمت آثار باستانی است.
در این دیدار همچنین حمایت‌های متقابل در محافل بین‌المللی و نیز مسئله اموال بلوکه شده عراق در پیش از 2003 در بانک‌های ایتالیا و ضرورت حل این مشکل بررسی شد.
وزیر امور خارجه ایتالیا نیز ضمن تسلیت حادثه بیمارستان ابن الخطیب بر پیگیری دستگاه‌های ایتالیا برای آزادسازی اموال بلوکه شده عراق تأکید کرد و خبر داد که به‌زودی برای اطلاع میدانی از وضعیت عراق به بغداد سفر خواهد کرد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید