اقتصادی و تجاری

بزرگراه ایلام- مهران پیش از اربعین تکمیل می شود

بزرگراه ایلام- مهران پیش از اربعین تکمیل می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام بر اتمام عملیات اجرایی چهاربانده کردن محور ایلام - مهران تا قبل از اربعین سال جاری تاکید کرد و گفت: پیمانکاران قطعات مختلف باقیمانده شیفت کاری برای تسریع در روند پروژه را افزایش ‌دهند.

به گزارش عراق یار به نقل از ایرنا، عبدالله بهادری در بازدید از پروژه راهسازی جاده ایلام - مهران اظهار داشت: قطعه اول بزرگراه ایلام - مهران به لحاظ شرایط توپوگرافی منطقه، بیشترین حجم عملیات راه سازی این محور جهت ارتقا به بزرگراه را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به وضعیت پیشرفت قطعه اول بزرگراه ایلام- مهران افزود: از 11 کیلومتر طول این مسیر تاکنون پنج کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و 6 کیلومتر در دست اقدام است.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام تاکید کرد: 2 رشته تونل در این 6 کیلومتر در دست احداث است، یکی تونل موازی تونل قبلی راه کربلا به طول 710 متر که حفاری و کف برداری شده و پیمانکار در حال نصب قالب لاینینگ جهت اجرای عملیات لاینینگ ( پوشش بتنی سقف و دیوارها) این تونل است و با نصب این قالب عملیات لاینینگ بدون وقفه ادامه پیدا می کند.

بهادری در خصوص پیشرفت تونل دوم راه کربلا هم گفت: تونل کیلومتر 5 ایلام- مهران به طول 860 متر که حفاری  آن به پایان رسیده و  عملیات کف برداری آن نیز در مراحل پایانی است.
وی اضافه کرد: غیر از احداث این تونل ها در قطعه اول بزرگراه ایلام- مهران عملیات تکمیلی پل های بزرگ و حجم عظیم ترانشه برداری و خاک ریزی در مراحل پایانی است که با انجام این مرحله چند نقطه پرحادثه محور مذکور حذف خواهد شد.
وی یادآور شد: راه و شهرسازی استان ایلام تلاش خواهد کرد تا اربعین آینده بیشتر عملیات راه سازی محور ایلام به مهران به اتمام برسد هر چند که در چند نقطه از جمله تکمیل تونل ها و بحث نقاط رانشی و ... نیاز به اعتبار و زمان دارد.
شهرستان مهران در 85 کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در 11 کیلومتری این شهر مهمترین کانون تردد زائرین عتبات عالیات است که سالانه بیش از سه میلیون زائر از این مسیر به شهرهای مذهبی عراق سفر می کنند که بخش قابل توجهی از این زائران در ایام منتهی به اربعین از مرز مهران تردد می کنند.
تعریض و بهسازی جاده ایلام - مهران در چند سال اخیر با توجه به افزایش حجم سفرهای زائرین اربعین در دستور کار مسئولان قرار گرفته و با اتخاذ تدابیر مناسب و اختصاص اعتبار از سوی دولت، بخش هایی از این مسیر در این مدت تعریض شده و عملیات تعریض بخش های دیگری نیز از این جاده در دست انجام است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید