اقتصادی و تجاری

کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری مجلس اهداف افزایش نرخ دلار را تعیین می کند

کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری مجلس اهداف افزایش نرخ دلار را تعیین می کند

کمیته‌ی اقتصادی و سرمایه‌گذاری مجلس تأیید کرد که افزایش نرخ دلار در برابر دینار عراق به کار کارخانه‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی کمک کرده‌است.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری عراق، عضو کمیته مازن الفیلی در بیانیه‌ای گفت: «"این کمیته همیشه به دولت توصیه می‌کند که حواسش به کارت جیره‌بندی باشد و آن را به‌موقع توزیع کند و اقلام آن را افزایش دهد»، با اشاره به اینکه «دولت توصیه‌های ما یا تماس‌های ما را اجرا نکرده‌است و ما فقط بیانیه‌هایی از آن‌ها می‌شنویم و سهام ثانویه‌ای وجود دارد، اما عملاً چیزی پشت‌گوش انداخته نمی‌شود».
وی با اشاره به اینکه «کمیته ضرورت توجه به کارت جیره‌بندی و افزایش تخصیص‌ها برای حمایت اجتماعی را توصیه کرد»، توضیح داد که «این یک راه‌حل اساسی نیست، بلکه این راه‌حلی سریع است». 
وی توضیح داد که «افزایش نرخ ارز برای بهره‌برداری از کارخانه‌ها، توسعه‌ی اقتصاد خصوصی، توسعه‌ی کشاورزی و سرمایه‌گذاری، در زمینه‌های مختلف و سرمایه‌گذاری در بخش خدمات، حمل و نقل و بنادر برای ایجاد فرصت‌های شغلی و بهبود واقعیت اقتصادی درنظر گرفته شده‌است، با تأکید بر «لزوم دولت برای پیشرفت واقعیت اقتصادی و توسعه به‌جای تکیه بر کمک گرفتن از دیگر نهادها».

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید