اقتصادی و تجاری

یک اقتصاددان: سرمایه گذاری دروازه اصلی اصلاحات اقتصادی در عراق است

یک اقتصاددان: سرمایه گذاری دروازه اصلی اصلاحات اقتصادی در عراق است

صفوان قوسی، یک متخصص امور اقتصادی تأکید کرد که سرمایه‌گذاری دروازه‌ی اصلی اصلاحات اقتصادی در عراق است و بر لزوم فعال‌سازی نقش حسابداری و زیرساخت‌های آن تأکید کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری ملی عراق، قوسی گفت: «اتخاذ رویکرد اصلاحات اقتصادی دولت مستلزم جهت‌گیری به‌سمت سرمایه‌گذاری است. این امر که دروازه‌ی اصلی اصلاحات اقتصادی است، با فعال‌سازی نقش حسابداری در عراق از طریق تسریع در تصویب بین‌المللی استانداردهای گزارشگری مالی است که برای کلیه‌ی شرکت‌های فعال در عراق و سهام آن‌ها در بازار سهام عراق صورت می‌گیرد، زیرا روند تهیه‌ی اطلاعات حسابداری مطابق با این استانداردها باعث اعتماد در اطلاعات حسابداری می‌شود و بازار عراق اوراق بهادار را به سمت جذب سرمایه‌های خارجی سوق می‌دهد و بنابراین فعالیت اقتصادی به‌زودی و با هزینه‌های کم گسترش می‌یابد».
وی افزود: «فعال کردن نقش مسئولیت‌پذیری در هدایت روند نظارت توسط همه‌ی نهادهایی که درگیر مبارزه با فساد هستند، دوری اقتصاد عراق از مفسدان را میسر می‌کند».
این کارشناس اقتصادی بر لزوم سرمایه‌گذاری بر تفکر حسابداری با گرایش‌های بین‌المللی برای هدایت روند کنترل و سرمایه‌گذاری تأکید کرد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید