اقتصادی و تجاری

پیشی گرفتن عراق از عربستان در صادرات نفت به امریکا

پیشی گرفتن عراق از عربستان در صادرات نفت به امریکا

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد که عراق با صادرات میانگین 173 هزار بشکه ای نفت طی هفته گذشته به امریکا از عربستان پیشی گرفت.

به گزارش عراق یار ، در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 751 هزار بشکه در روز از 9 کشور نفت وارد کرده است.
امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 173 هزار بشکه نفت در روز از عراق وارد کرد و این رقم نشان دهنده افزایش واردات نسبت به هفته قبل است چرا که عراق به طور میانگین 163 هزار بشکه در روز نفت صادر کرده بود.
اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.971 میلیون بشکه در روز، مکزیک 423 هزار بشکه در روز، نیجریه 264 هزار بشکه و برزیل 261 هزار بشکه در روز بوده است.
امریکا همچنین به طور میانگین 256 هزار بشکه در روز از روسیه، 144 هزار بشکه از عربستان و 137 هزار بشکه از کلمبیا و 122 هزار بشکه از اکوادور نفت خام وارد کرده است.
امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید