اقتصادی و تجاری

مصوبه شورای امنیت برای آزادی وجوه توقیف شده عراق

مصوبه شورای امنیت برای آزادی وجوه توقیف شده عراق

وزیر دادگستری، آقای سالار عبدالستار اعلام کرد که شورای امنیت سازمان ملل‌متحد قطعنامه‌ای را برای آزادی وجوه توقیف‌شده‌ی عراق صادر کرده‌است.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری عراق، دفتر رسانه‌ای وزارت دادگستری اعلام کرد که سالار عبدالستار محمد، وزیر دادگستری، امروز در دفتر خود، لوکاس ژاکیر، سفیر سوئیس در عراق، را ملاقات کرد و عنوان کرد که در طول این دیدار، آن‌ها درمورد راه‌های افزایش همکاری بین دو طرف، به‌ویژه امکان امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین وزارت دادگستری عراق و سوئیس برای تبادل تخصص حقوقی و اطلاعیه‌های قضایی برای توسعه‌ی توانایی‌های پرسنل وزارت در مدت کوتاهی بحث کردند.
دو طرف همچنین آزاد کردن مبالغی از بودجه‌ی عراق را بررسی کردند، زیرا آقای سالار خواستار لغو توقیف این وجوه شد، با علم به این که شورای امنیت سازمان ملل تصمیمی در این زمینه صادر می‌کند.
لازم به ذکر است که هر دو طرف همچنین مشارکت جمهوری عراق را در نوشتن برنامه‌ی ملی حقوق بشر تهیه‌شده توسط وزارت و دیگر نمایندگان در کمیته‌ی ملی برای نوشتن گزارش معاهداتی بررسی کردند که در ماه نهم سال جاری در ژنو برگزار می‌شود.
سفیر سوئیس به‌نوبه‌ی خود ضمن تشکر فراوان از وزیر برای همکاری، آمادگی کشورش را برای هماهنگی در زمینه‌ی تبادل تجربیات و امکان امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین دو طرف در آینده ابراز داشت.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید