اقتصادی و تجاری

الکاظمی نیروگاه سامرا را افتتاح کرد

الکاظمی نیروگاه سامرا را افتتاح کرد

نخست‌وزیر، مصطفی الکاظمی، نیروگاه بخار سامرا را افتتاح و تأکید کرد که این ایستگاه فرصت‌های شغلی را برای بیش از 1400 شهروند عراقی فراهم می‌کند.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری عراق، الکاظمی گفت: فاز اول ایستگاه با وجود همه‌ی چالش‌های موجود به‌ویژه بحران اقتصادی و اثرات همه‌گیری کرونا به پایان رسیده‌است و خاطرنشان کرد که فاز دوم طی ماه‌های باقی‌مانده‌ی سال جاری تکمیل می‌شود و ما آن را به شبکه‌ی ملی وارد می‌کنیم.
وی افزود: این ایستگاه شبکه‌ی تولید ملی حداکثر 1260 مگاوات برق تأمین می‌کند و با تولید انرژی الکتریکی بیشتر به مناطق شمال بغداد و صلاح‌الدین خدمت‌رسانی می‌کند و خاطرنشان کرد که ما برای توسعه‌ی ایستگاه سامرا با قرارداد جدید در توافق‌نامه‌ی چین برای افزودن مرحله‌ی سوم به ایستگاه اقدام می‌کنیم.
وی افزود: این ایستگاه فرصت‌های شغلی را برای بیش از 1400 شهروند عراقی متخصص و باتجربه فراهم می‌کند و توضیح داد که ایستگاه‌های عقب‌مانده در طول سال گذشته برای ما چالشی بودند و ما برای اتمام آن‌ها بسیار سخت تلاش کردیم.
الکاظمی تأیید کرد: ما چند روز پیش نیروگاه ناصریه را افتتاح کردیم و امروز ایستگاه سامرا را افتتاح می‌کنیم و پروژه‌ی ایستگاه‌های جدیدی در جنوب، مرکز و شمال وجود دارد و خاطرنشان کرد که یکی از اولویت‌های ما حمایت از مناطق آزادشده از چنگال داعش و بازسازی شبکه‌های توزیع و ایستگاه‌های برق آسیب‌دیده‌ی آن مناطق است.
وی اظهار داشت که نبرد بازسازی و ارائه‌ی خدمات زمینه‌ای واقعی برای اثبات عملکرد است و توضیح داد که این ایستگاه بخشی از اقدامات است، زیرا شهروند از شنیدن کلمات بدون اقدام مشخص خسته شده‌است.
وی با تشکر از همه‌ی کادر فنی، کارگران، وزرا و مدیرانی که نهایت تلاش خود را برای تکمیل این ایستگاه انجام دادند، از همکاران خود در ایستگاه‌های دیگر خواست که کار خود را تسریع کنند تا شهروند عراقی شاهد پیشرفت در این زمینه باشند و برق‌رسانی در شرایط گرم تابستان به‌خوبی انجام شود.
وی خاطرنشان کرد که بسیاری از مجوزها در سازمان سرمایه‌گذاری به‌دلیل گسترش این پروژه‌های جوازدار، پس گرفته شده‌اند، زیرا ما پروژه‌های واقعی می‌خواهیم که به نفع کشور و شهروند باشد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید