اقتصادی و تجاری

جهش در صادرات نفتی عراق به امریکا

جهش در صادرات نفتی عراق به امریکا

گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا حاکی از آن است که صادرات نفتی عراق به امریکا طی هفته گذشته به بیش از 300 هزار بشکه در روز رسیده است.

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 892 هزار بشکه در روز از 8 کشور نفت وارد کرده است.
امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 305 هزار بشکه نفت در روز از عراق وارد کرد و این رقم نشان دهنده افزایش واردات نسبت به هفته قبل است چرا که عراق به طور میانگین 173 هزار بشکه در روز نفت صادر کرده بود.
اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.644 میلیون بشکه در روز، مکزیک 764 هزار بشکه در روز، روسیه 390 هزار بشکه و عربستان 381 هزار بشکه در روز بوده است.
امریکا همچنین به طور میانگین 169 هزار بشکه در روز از نیجریه، 143 هزار بشکه از کلمبیا و 96 هزار بشکه از اکوادور نفت خام وارد کرده است.
امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید