اقتصادی و تجاری

افتتاح مقر اتاق بازرگانی بین المللی اوکراین در اربیل

افتتاح مقر اتاق بازرگانی بین المللی اوکراین در اربیل

مقر اتاق‌های بازرگانی بین‌المللی اوکراین صبح روز چهارشنبه در اربیل افتتاح شد. در این مراسم نمایندگان دولت اقلیم کردستان و دولت‌های عراق و همچنین تعدادی از تجار، بازرگانان و مؤسسات اقتصادی عراقی در بخش خصوصی عراق حضور داشتند.

به گزارش عراق یار به نقل از آژانس خبری عراق، عماد بالک، نماینده‌ی رسمی کمیته ملی اوکراین در اتاق بازرگانی بین‌المللی در عراق، گفت: «هدف از گشودن دفتر مرکزی، نمایندگی شرکت‌های دارای نهادهای مختلف بین‌المللی تأثیرگذار بر امور اقتصادی است و آن‌ها برای تشویق مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری بین اوکراین و عراق تلاش می‌کنند».
وی افزود: اتاق بازرگانی برای ترغیب تجارت بین‌المللی و محافظت از منافع شرکت‌ها تلاش می‌کند تا از دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی بخواهد قوانین را در چارچوب عملیات تجاری، مالی و سرمایه گذاری تقویت کنند و در ارائه‌ی پیشنهادات و نقش حیاتی در ایجاد مجموعه‌ای از قوانین بین‌المللی بکوشند. 
اتاق بازرگانی از طریق نهاد مستقر خود به حل و فصل اختلافات مربوط به معاملات اقتصادی بین شرکت‌ها کمک می‌کند، اختلافات را از نظر مالی داوری می‌کند و هدفش تشویق تجارت بین دو کشور است.
پس از افتتاح دفتر مرکزی امروز در اربیل، ما از هم‌اکنون منتظر تعیین محل اتاق‌های بازرگانی بین‌المللی اوکراین در بغداد، پایتخت، با مشارکت دولت عراق و نهادهای اقتصادی دارای صلاحیت اقتصادی و تجاری هستیم و بلک همچنین افزود: از طریق چارچوب‌های قانونی و رسمی و فعال کردن تعامل تجاری بین اتاق‌ها و بخش خصوصی عراق به این مهم می‌رسیم.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید