اقتصادی و تجاری

وزارت صنعت عراق برنامه های مشترک برای احیای کارخانه ها را اعلام کرد

وزارت صنعت عراق برنامه های مشترک برای احیای کارخانه ها را اعلام کرد

وزارت صنعت و معدن با تاکید بر اینکه دعوت خصوصی برای مشارکت در دستورالعمل‌های دولت باید به تمام کشورهای جهان انجام شود از برنامه‌هایی مشترک با بخش خصوصی برای احیای کارخانه‌ها و ایجاد پروژه‌های جدید رونمایی کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از آژانس خبری عراق، سخنگوی این وزارتخانه، مرتضی الصافی گفت: «بیانیه‌ی منتسب به وزیر صنعت و معدن، منهال عزیز خباز، درمورد دعوت از بازرگانان سوری برای فعالیت 57 هزار کارخانه‌ی متوقف‌شده در عراق، نادرست است» و خاطرنشان کرد که «رئیس فدراسیون صنایع عراق در میان اعضای هیئت عراقی، وزیر صنعت را همراهی می‌کرد و به نوبه‌ی خود توضیحات جامعی از واقعیت بخش خصوصی در عراق و تهیه‌ی آزمایشگاه‌ها و پروژه‌های بخش خصوصی در حال تعلیق را ارائه می‌کرد».
وی افزود: «وزیر صنعت از زمان به عهده گرفتن وظایف این وزارتخانه، برای حمایت از بخش خصوصی صنعتی تلاش کرده‌است و او همیشه در تمام اظهارات خود این را تکرار می‌کند که وی وزیر صنعت در عراق در تمام بخش‌های خصوصی، عمومی و مختلط است». وزیر صنعت از چندین شرکت و آزمایشگاه‌های بخش خصوصی بازدید کرد تا واقعیت آن‌ها را ببیند.
وی توضیح داد که «بارها، وزیر صنعت، منهال عزیز خباز، تأیید کرد و ما در بسیاری از بیانیه‌ها و اخبار، جهت و برنامه‌های وزارتخانه را با همکاری بخش خصوصی عراق و بازرگانان عراقی، برای احیای کارخانه‌ها ذکر کردیم. اینکه خطوط تولید جدید اضافه کنید یا پروژه‌ها و کارخانه‌های جدید ایجاد کنید.
وی تأکید کرد که «قراردادهای مشارکتی با شرکت‌های بخش خصوصی عراقی در چندین زمینه منعقد شده‌است».

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید