اقتصادی و تجاری

ساخت سه پل اصلی در بغداد به زودی شروع می شود

ساخت سه پل اصلی در بغداد به زودی شروع می شود

شهرداری بغداد از برنامه‌های توسعه خود را برای پایتخت رونمایی کرد که شامل پروژه‌های بزرگ، ازجمله ساخت سه پل برای مهار ترافیک است.

درحالی‌که بودجه کل شهرداری 236 میلیارد دینار تخمین زده شده‌است، این نهاد از آغاز قریب‌الوقوع اولین مرحله در پروژه‌های توسعه‌ی پایتخت خبر داد.
به گزارش عراق یار به نقل از آژانس خبری عراق، شهردار بغداد، علاء معن گفت: «بودجه‌ی شهرداری بغداد تقریباً 236 میلیارد دینار است که کلش درآمد درونی است، علاوه‌بر بودجه و توسعه‌ی منطقه‌ای، که به‌جای 20٪ به 30٪ افزایش یافته‌است». تأکید کرد که «مبلغ مناسبی است و ما می‌توانیم وارد بسیاری از پروژه‌ها، ازجمله پروژه‌های راهبردی، شویم». وی افزود: «اولین فاز توسعه‌ی بغداد پوشش 29 محل در دو طرف کرخ و رصافه و همچنین توسعه‌ی شش خیابان اصلی در بغداد است که شامل رفع تحریفات و تخلفات می‌شود، توسعه یک طرح جدید برای خیابان‌ها، و افزایش فضای سبز». او شهروندان بغداد را به کمک شهرداری و مشارکت آن در کارزار توسعه فراخواند.
وی خاطرنشان کرد: «هشت فروشگاه را طی هفته‌ی آینده شروع به توسعه خواهیم کرد، ازجمله منطقه الفدیلیه، که سال‌هاست توسعه نیافته‌است و از کمبود منابع و برنامه‌ریزی ضعیف برای سرویس‌دهی آن رنج می‌برد». وی با تأکید بر اینکه «شهرداری درنظر دارد توسعه‌ی 21 محل دیگر را اعلام کند و شرکت‌های تخصصی برای توسعه‌ی آن وارد خواهند شد»، با تأکید بر ضرورت استفاده‌ی دقیق از مشخصات فنی، خاطرنشان کرد: «شرکت ابن رشد مسئول کنترل کیفیت و مشخصات همه‌ی کارهای دخیل در توسعه است». وی توضیح داد که «رفع ترافیک در بغداد ازطریق اولین برنامه‌ی ایجاد سه پل اصلی در بغداد از جمله پل درویش در کنار کارخ، پل بغداد - بابل و پل میدان 83 است». وی به ساخت تعداد زیادی پل عابر پیاده اشاره کرد و تعدادشان در آینده بیشتر هم خواهد شد. ما به‌دنبال بازگشت پله‌های برقی به محل عبور عابرپیاده هستیم.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید