روابط ایران و عراق

تردد مسافر میان اقلیم کردستان عراق و ایران از سرگرفته شد

تردد مسافر میان اقلیم کردستان عراق و ایران از سرگرفته شد

با لغو ممنوعیت تردد مسافر از مرز رسمی پرویزخان بین اقلیم کردستان و ایران، ورود و خروج مسافر از این گذرگاه به اقلیم کردستان از سرگرفته شد.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، «مرادعلی تاتار»، فرماندار قصرشیرین (غرب ایران) گفت: ممنوعیت تردد مسافر از مرز رسمی پرویزخان در این شهرستان از امروز لغو شده و ورود و خروج مسافر از این مرز به اقلیم کردستان عراق با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سرگرفته شد.

وی افزود: ممنوعیت تردد مسافری پیش‌تر به دلیل مقابله با ویروس کرونا توسط ایران اعمال شده بود که این ممنوعیت از امروز طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا برداشته شده است.
وی اظهار داشت: مسافرانی که قصد عزیمت به اقلیم کردستان عراق را دارند می‌توانند به این مرز مراجعه کنند و نیازی نیست برای تردد و اخذ مجوز به فرمانداری مراجعه کنند بلکه مستقیم به مرز مراجعه کرده و از طریق این گذرگاه عازم عراق شوند.
فرماندار قصرشیرین گفت: تمام مسافران در نقطه صفر مرزی و قبل از تردد در مرز از نظر بیماری ویروسی بویژه کرونا پایش شده و از ورود افراد بیمار به کشور جلوگیری می‌شود.

تاتار ادامه داد: این لغو محدودیت و ممنوعیت تردد تنها برای مرز پرویزخان است و تردد مسافر از مرز رسمی خسروی کماکان ممنوع است و به هیچ عنوان انجام نمی‌شود.
وی افزود: همچنین مبادلات تجاری در مرزهای قصرشیرین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و در راستای مقابله با ویروس کرونا، پایش رانندگان و کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی نیز در مرز رسمی پرویزخان انجام می‌شود ضمن اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مرز خسروی نیز تشدید شده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت و 618 کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید