اقتصادی و تجاری

وزارت نفت عراق: نیاز به اتخاذ برنامه های تحول دیجیتال توسط شرکت ها وجود دارد

وزارت نفت عراق: نیاز به اتخاذ برنامه های تحول دیجیتال توسط شرکت ها وجود دارد

وزارت نفت بر لزوم ادامه‌ی تصویب برنامه‌های تحول دیجیتال توسط شرکت‌های نفتی در اسرع وقت تأکید کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری عراق (اینا)، کریم حتاب، معاون امور استخراجی، گفت: «وزارت نفت مشتاق توسعه‌ی عملکرد اداری و فنی با توجه به تصویب سیستم‌ها و برنامه‌های مدرن مدیریت در بخش نفت برای دستیابی به بالاترین بازده مالی و اقتصادی، با توسعه، افزایش و حفظ نرخ تولید است».
حتاب به نمایندگی از وزیر نفت، احسان عبدالجبار اسماعیل، در کارگاه آموزشی تحول دیجیتال که توسط گروه آموزش و توسعه با شرکت بین‌المللی اشلومبرگر تشکیل شده بود، حضور داشت.
حتاب در این کارگاه علمی درباره‌ی اجرای بخشنامه‌های وزیر نفت در پیشبرد برنامه‌های وزارتخانه برای پشتیبانی از تصویب فناوری مدرن در مدیریت، برنامه‌ریزی، اجرا و تسریع در تصویب و انتشار مکانیزم‌ها و برنامه‌های دیجیتال مدرن اظهار داشت: «تمام تسهیلات بخش نفت، که به‌طور مثبت بر میزان تولید برنامه‌ها و افزایش درآمد، مطابق با برنامه‌های توسعه‌ی پایدار که از اقتصاد ملی حمایت می‌کنند، منعکس شده‌است».

وی خاطرنشان کرد که پذیرش نرم‌افزارها و فناوری‌های مدرن به‌لطف انعطاف‌پذیری بالایی که در کار حاصل می‌کند، علاوه‌بر تسریع در کار و موفقیت، باعث کاهش هزینه‌ها و خطاها خواهد شد.
وی تأکید کرد: «تحول دیجیتال یکی از اولویت‌های وزارتخانه برای تصویب در تمام بخش‌های اداری و فنی کار است که با ارتقا زیرساخت‌ها و فرهنگ کار، این امر را محقق می‌کند. این برنامه‌ها در اسرع وقت توسط شرکت‌های نفتی عملی می‌شود. این وزارتخانه مدتی است در حال کار بر روی این موضوع است و اقدامات مهم و پیشرفته‌ای را در این زمینه انجام داده‌است».
بسیم محمد خضیر، مدیرکل اداره‌ی آموزش و توسعه، گفت: «این وزارت برنامه‌های آموزشی مدرن را تصویب می‌کند و برنامه‌های همکاری را با تخصص بین‌المللی اجرا می‌کند که هدف آن بالا بردن سطح عملکرد و مدیریت صحیح به روشی است که اهداف را تحقق بخشد، آن‌هم با کمترین هزینه‌های مالی و تلاش. تلاش برای جذب تمام انرژی‌های هوشیار علمی و به‌کارگیری آن‌ها برای دستیابی به اهداف افزایش کارایی و مهارت کارگران، به‌ویژه در عملکردهای اداری و فنی و همچنین تلاش برای کسب تجربه برای توسعه‌ی مفاصل کار در همه تشکل‌های وزارتخانه الزامی است».
وی خاطرنشان کرد که «این کارگاه آموزشی که با همکاری شرکت اشلومبرگر برگزار شد، به یکی از مباحث مهم در مدیریت مدرن پرداخته‌است».

سعد الضمین، معاون رئیس شعبه‌ی شلومبرگر در عراق، هنگام سخنرانی مقدماتی خود در برنامه گفت: «تحول دیجیتال با استفاده از فناوری‌های مدرن و بهبود تحولات دیجیتال، عملکرد را بهبود می‌بخشد و چشم‌اندازهای بزرگی را برای رشد باز می‌کند. هم‌پوشانی فناوری‌ها، اطلاعات بزرگ و هوش مصنوعی است که منجر به توسعه‌ی عملکرد می‌شود».
الضمین توضیح داد که تحول دیجیتال باعث انعطاف‌پذیری و سرعت در عملکرد، کوتاه شدن زمان و افزایش درآمد و همچنین مدرن‌سازی کار مؤسسات و کارآیی بیشتر آن‌ها می‌شود. تحول دیجیتال به توسعه‌ی شایستگی‌ها کمک می‌کند، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، به کار سرعت می‌بخشد و بهره‌وری را افزایش می‌دهد».
وی افزود: «این شرکت آمادگی دارد دوره‌های آموزشی را با همکاری اداره‌ی آموزش و توسعه برای کارکنان ذی‌صلاح وزارت برای اجرای برنامه‌ی تحول دیجیتال برگزار کند».

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید