اقتصادی و تجاری

99 پروژه با هزینه بیش از 344 میلیارد دینار در صندوق بازسازی فرمانداری ذی قار

99 پروژه با هزینه بیش از 344 میلیارد دینار در صندوق بازسازی فرمانداری ذی قار

خالد بتال النجم، وزیر برنامه‌ریزی عراق اعلام کرد که 99 پروژه را با هزینه‌ی کل 344 میلیارد و 631 میلیون دینار در پروژه‌های صندوق بازسازی فرمانداری ذی‌قار گنجانده‌است.

به گزارش عراق یار و براساس بیانیه‌ی وزارت برنامه‌ریزی، وزیر از استانداری خواست تا با تکمیل مراحل اعلامیه، برای تسریع در اجرای این پروژه‌ها برای ارائه‌ی خدمات به مردم استان ذی‌قار، تسریع کند. این نشان می‌دهد که پروژه‌هایی که تصویب شده‌اند شامل تمام بخش‌های استان می‌شود: (ناصریه، شطره، الفجر، میسالون، الدویه، الفهود، الطار، المنار، البتها، الآکاایکه، سید دخیل، الاصلاح، چبایش، الرفاعی، الغراف، النصر، قلعه سکر، اور، الفضلیه، سوق‌الشیوخ).
وزیر برنامه‌ریزی خاطرنشان کرد: «پروژه‌های مصوب وزارت برنامه‌ریزی به‌صورت 27 پروژه در بخش شهرداری، با هزینه‌ی حدود 82 میلیارد دینار، و 25 پروژه در بخش فاضلاب توزیع شده‌است که هزینه‌ی آن‌ها بیش از 129 میلیارد دینار است». بخش جاده‌ها و پل‌ها شامل 15 پروژه بود که هزینه‌ی آن‌ها حدود 77 میلیارد دینار بود. در مقایسه، سهم بخش برق 21 پروژه با قیمت بیش از 45 میلیارد دینار و در بخش جوانان و ورزش 10 پروژه با هزینه‌ی بیش از 6 میلیارد دینار و یک پروژه‌ی آبی بود که نزدیک به 5 میلیارد دینار هزینه داشت.
وی با اشاره به اینکه این وزارتخانه هنوز منتظر است پروژه‌های بخش‌های بهداشت و آموزش در برنامه گنجانده شود، خاطرنشان کرد: «دسته‌ی دوم پروژه‌ها تا 94 مورد هستند و با هزینه‌ی بیش از 50 میلیارد دینار خواهند بود که پس از تکمیل شرایط لیست تأیید می‌شوند. 

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید