اقتصادی و تجاری

ممانعت آمریکا از حضور شرکت های آلمانی برای سروسامان دادن به بحران برق

ممانعت آمریکا از حضور شرکت های آلمانی برای سروسامان دادن به بحران برق

«عدی الخدران» از رهبران ائتلاف فتح هم اعلام کرد: آمریکا در منطقه خاورمیانه طرح دارد و حضور آن در عراق بخشی از اجرای سناریوی بزرگ است که ستوان فقرات آن ویرانی کشور است و آنچه در تابستان سال 2014 رخ داد در راستای همین طرح ویرانگر بود.

به گزارش عراق یار به نقل از تسنیم، وی اعلام کرد: آمریکا در پشت پرده بحران‌های امنیتی  اقتصادی و مالی عراق قرار دارد زیرا در برابر هر راهکاری می‌ایستد و از جمله آنها ممانعت از فعالیت شرکت‌های آلمانی در زمینه برق است. شرکت‌های آلمانی قادر به حل بحران برق عراق بودند اما آمریکا اجازه آنرا نداد.
الخدران تاکید کرد: افزایش بی‌ثباتی و حملات در آستانه خروج نیروهای رزمی آمریکا همگی گواهی بر تلاش‌های واشنگتن برای خارج نکردن نیروهایش از عراق است؛ اما این تحرکات در نهایت راه به جایی نخواهد برد زیرا تصمیم به خارج کردن نیروهای آمریکایی، تصمیمی ملی و مردمی است زیرا این نیروها مرتکب جنایات زیادی علیه عراقی‌ها شده‌اند.
یادآور می‌شود نیروهای اشغالگر آمریکا در چند پایگاه در مناطق مختلف عراق مستقر هستند که بزرگترین پایگاه آنها «عین الاسد» در استان «الانبار» در غرب این کشور است.
پارلمان عراق با صدور مصوبه‌ای بر لزوم خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور تاکید کرده است. مردم عراق نیز در مناسبت‌های مختلف مخالفت خود را با اشغالگری آمریکا ابراز داشته و تلاش‌های واشنگتن برای متوسل شدن به هر دستاویزی به منظور بقای بیشتر در خاک کشورشان را رد و محکوم کرده‌اند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید