اقتصادی و تجاری

سیستم حمل و نقل «Door To Door» میان عراق و اردن دوباره به کار افتاد

سیستم حمل و نقل «Door To Door» میان عراق و اردن دوباره به کار افتاد

رئیس اتاق صنایع اردن و عمان، فتحی الجغبیر، از بازگشت حمل و نقل «در به در» به عراق، یعنی بدون مبادله بین دو محدوده، از 22ام همین ماه خبر داد.

به گزارش عراق یار به نقل از نینا، جغبیر در یادداشت بخشنامه‌ای که امروز به اتاق‌های بخش صنعتی توزیع شد، گفت: وزیر کشور تصمیم گرفت از 22 اوت محموله به عراق را از طریق سیستم «در به در» مجاز کند، درحالی‌که کسانی که مایل به صادرات به روش «پشت به پشت» هستند نیز مجازند به کار خود ادامه دهند.
وی خاطرنشان کرد که این تصمیم براساس پیگیری شدید اتاق‌های صنعت و درخواست‌های مستمرشان برای اجازه‌ی حمل به عراق به شیوه «در به در» گرفته شده‌است.
وی خاطرنشان کرد که این تصمیم هزینه‌ی حمل و نقل به عراق را کاهش می‌دهد و رقابت محصولات اردنی را در بازار عراق افزایش می‌دهد و ابراز امیدواری کرد که این امر بر صادرات اردن تأثیر مثبت بگذارد.
رئیس سندیکای صاحبان شرکت‌های ترخیص و حمل و نقل، ضیف‌الله ابواقوله، توضیح داد که این تصمیم به کامیون‌های اردنی اجازه می‌دهد مستقیماً وارد خاک عراق شوند و کامیون‌های عراقی نیز به قلمرو پادشاهی وارد می‌شوند و این امر بر سیستم کلی حمل و نقل، ناوگان حمل و نقل و صادرات تأثیر مثبت خواهد گذاشت.
ابواقوله در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری اردن (پترا) گزارش شده‌است، گفت که این تصمیم علاوه‌بر فعال‌سازی کامیون‌ها، دوره‌های تجار و صنعت‌گران را کاهش داده و روند ورود کالاهای اردنی به بازار عراق را از مسیر ترانزیت تسریع می‌کند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید