تحولات روز عراق

عراق در پی واکسیناسیون 75 درصدی تا پایان سال جاری

عراق در پی واکسیناسیون 75 درصدی تا پایان سال جاری

مدیر کل اداره بهداشت عمومی وزارت بهداشت و محیط زیست عراق خبر داد که این وزارتخانه درصدد واکسیناسیون 24 میلیون شهروند عراقی تا پایان سال جاری میلادی است.

به گزارش عراق یار به نقل از به گزارش «یس عراق»، در حال حاضر بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر یعنی حدود 5 درصد کل جمعیت 40 میلیونی عراق واکسن دریافت کرده‌اند.

«ریاض الحلفی»، مدیر کل اداره بهداشت عراق تأکید کرد که برای ایجاد ایمنی در جامعه واکسیناسیون 75-80 درصدی لازم است و این یعنی 24 میلیون شهروند واکسن دریافت کنند و این هدفی است که می‌کوشیم تا پایان سال جاری به آن برسیم.
وزارت بهداشت عراق اعلام کرده که تا پایان سال جاری میلادی 32 میلیون دوز واکسن کرونا دریافت خواهد کرد که برای واکسینه کردن 16 میلیون تن کفایت می‌کند.
الحلفی گفت که قرار است تا پایان سال 18 میلیون دوز واکسن فایزر و 14 میلیون دوز واکسن سینوفارم به عراق وارد شود.

او تأکید کرد که پس از تبلیغات گسترده و اقدامات تشویقی و تنبیهی دولت، اقبال عمومی به واکسیناسیون افزایش یافته است و شاهد ازدحام در مراکز تزریق واکسن هستیم.
براساس آمار و ارقام، برای تحقق این هدف لازم است که روزانه 160 هزار تن در عراق واکسن دریافت کنند.
علیرغم اینکه مقامات عراقی میزان زیادی از واکسن‌ها را طی مرحله اخیر در اختیار مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها گذاشته‌اند اما شهروندان به خصوص در روستاها، حومه شهرها و مناطق دورافتاده اقبال بسیار ضعیفی به دریافت واکسن از خود نشان داده‌اند؛ امری که با نزدیک شدن فصل سرما و طرح وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی رسمی مدارس و نیز مراسم محرم بر نگرانی‌ها می‌افزاید و احتمال افزایش موارد ابتلا و فوتی ناشی از کرونا را دو چندان می کند.
دو هفته پیش «مصطفی الکاظمی» در مصاحبه‌ای تلویزیونی تأکید کرد که دولتش برنامه‌ای برای آغاز واکسیناسیون گسترده از نیمه ماه اوت جاری دارد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید