اقتصادی و تجاری

وزارت تجارت عراق از ورود یک کشتی با 38 هزار تن برنج به بنادر جنوبی خبر داد

وزارت تجارت عراق از ورود یک کشتی با 38 هزار تن برنج به بنادر جنوبی خبر داد

وزارت تجارت از ورود یک کشتی با 38 هزار تن برنج برای سیستم سبد غذایی خبر داد.

به گزارش عراق یار در بیانیه‌ی این وزارتخانه آمده‌است: «کارکنان فنی و اداری مواد برنج را در کشتی بارگیری‌شده با 38000 تن ظرفیت برای کارت سهمیه بررسی کردند و نتایج آزمایشگاه را برای ایمنی و موفقیت آن تأیید کردند.
در این بیانیه آمده‌است که این شرکت یک برنامه‌ی بازاریابی برای این مقدار تهیه کرده‌است و امید می‌رود که در ساعات آینده به استانداری‌ها توزیع شود تا نیاز به برنج در کارت جیره‌بندی برطرف شود. بقیه‌ی مواد سبد غذایی به‌دلیل مشکلات حمل و نقل خارج از کشور به تأخیر افتاده‌اند.
وی افزود: «کمیسیون‌هایی از شرکت، بخش برنامه‌ریزی و پیگیری و کادر فنی در بندر تشکیل شد تا کمپین تخلیه این کشتی را آغاز کرده و ناوگان وزارتخانه بیش از 150 کامیون را برای تخلیه و پردازش آن‌ها برای شهروندان استفاده کند».
در این بیانیه آمده است: «نسبت منابع غذایی برای همه‌ی مواد و در همه‌ی استان‌ها به 100٪ رسیده‌است، به‌جز برنج، که در مقادیر زیاد وارد شده‌است، درحالی‌که یک کشتی دیگر در چند روز آینده با 40 هزار تن بار می‌رسد».
در ادامه‌ی بیانیه آمده‌است که «دسته‌ی دوم اقلام کارت جیره‌بندی به انبارهای این شرکت در بغداد تحویل داده می‌شود و امید می‌رود که برنامه‌ی بازاریابی برای آماده‌سازی این دسته در روزهای آینده تهیه شود.»

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید