اقتصادی و تجاری

ابراز تمایل الکاظمی برای ایجاد منطقه صنعتی و تجاری مشترک بین عراق و کویت

ابراز تمایل الکاظمی برای ایجاد منطقه صنعتی و تجاری مشترک بین عراق و کویت

نخست‌وزیر، مصطفی الکاظمی، از آرزوی عراق برای ایجاد یک منطقه مشترک صنعتی و تجاری با کویت سخن به میان آورد. 

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری عراق (اینا)، دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر اعلام کرد که الکاظمی در دیدار خود با رئیس اتاق بازرگانی و صنعت کویت، محمدجاسم السقر و گروه بزرگی از تجار و صنایع عراق در تلاش جدی برای تسهیل رویه‌های تجاری بین کویت و افزایش حجم مبادلات تجاری با کویت است. مبادله‌ی تجاری هنوز زیر سطح موردانتظار است.
الکاظمی افزود: ما از بخش‌های خصوصی کویت می‌خواهیم در عراق سرمایه‌گذاری کنند، زیرا کشور ما دارای فرصت‌های سرمایه‌گذاری امیدوارکننده‌ای است.
وی تأکید کرد که عراق دارای زمین‌های حاصل‌خیز و آب فراوان است که به سرمایه‌گذاران کویتی در زمینه‌ی کشاورزی اعم از دولتی یا شرکت‌های خصوصی این فرصت را می‌دهد تا به امنیت غذایی و یکپارچگی بین عراق و کویت برسند.
وی با اشاره به اینکه دولت عراق برای تسهیل رویه‌های سرمایه‌گذاری، حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران، ارائه‌ی همه نوع حمایت از موفقیت کسب و کار خود و تسهیل اعطای روادید ورود به تجار کویتی تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد که عراق قبلاً یک قرارداد امضا کرده بود: توافق با کویت برای جلوگیری از مالیات مضاعف در سال 2019.
نخست‌وزیر افزود: عراق پیشنهاد برگزاری کنفرانس یا کارگاه‌های متقابل در عراق و کویت را برای بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در عراق در همه‌ی بخش‌ها داد و خاطرنشان کرد که دولت آرزو دارد تا تسهیلاتی در اعطای ویزای ورود به تجار عراقی و ایجاد مشارکت ایجاد کند تا در زمینه‌ی اقتصادی به همتایان کویتی خود به‌منظور افزایش همکاری کمک کند.
وی همچنین اظهار داشت که عراق منتظر ایجاد منطقه‌ی صنعتی و تجاری مشترک با کویت برای توسعه‌ی مشارکت اقتصادی در این زمینه است.
وی خاطرنشان کرد: همکاری عراق و کویت در زمینه‌های نفت و انرژی برای ما بسیار موردتوجه است و مشتاقانه منتظر توسعه‌ی این روابط با تشویق طرف کویتی برای تسریع در اجرای کارهای اتصال الکتریکی خلیج فارس به آن هستیم.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید