روابط ایران و عراق

صادرات 370 میلیون دلاری ایران به عراق از مرز مهران

صادرات 370 میلیون دلاری ایران به عراق از مرز مهران

«روح الله غلامی»، مدیر کل گمرک استان مرزی ایلام در ایران گفت 370 میلیون دلار کالا از ابتدای سال جاری تا کنون از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، غلامی اظهار داشت: این میزان کالا با وزن 723 هزار تن از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده است.
وی به اقلام صادراتی مرز مهران در مدت یاد شده از مرز مهران اشاره کرد و افزود: مهم ترین اقلام صادراتی در مدت یاد شده شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.
مدیرکل گمرک استان ایلام با اشاره به میزان مجموع صادرات کالا از مرز مهران در سال گذشته بیان کرد: در این مدت و با توجه به محدودیت های کرونایی و تعطیلی چندماهه مرز 553 میلیون دلار کالا از مرز بین المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

غلامی تاکید کرد: در این مدت 907 هزار تن صادرات به کشور عراق از جمله آهن آلات، کاشی و سرامیک، پلاستیک، تره بار، سنگ آهن و محصولات پتروشیمی صورت گرفته است.
وی با اشاره به میزان محصولات کشاورزی در سال گذشته از مرز مهران افزود: سال گذشته بیش از 125 هزار تن انواع محصولات کشاورزی(صیفی جات) به ارزش 55 میلیون و 687 هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.
مدیرکل گمرک ایلام یادآور شد: فعالیت تجار ایرانی و عراقی در مرز مهران با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام و در محیط گمرک نیز کلیه پروتکل های بهداشتی توسط پرسنل نیز به خوبی رعایت می شود.
غلامی با بیان اینکه ماموریت گمرگ بسیار گسترده است، اضافه کرد: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحدهای تولیدی، نظارت بر پروازهای خارجی و نظارت بر ورود کالاهای اولیه را برعهده دارد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تردد کامیون های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.
شهر مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب غربی ایلام 230 کیلومتر با بغداد پایتخت عراق فاصله دارد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید