اقتصادی و تجاری

شرکت اینوک امارات، برنده مناقصه تحویل نفت عراق به لبنان

شرکت اینوک امارات، برنده مناقصه تحویل نفت عراق به لبنان

لبنان از موفقیت شرکت ملی نفت اینوک امارات (Enoc) در نخستین مناقصه تحویل 84 هزار تُن نفت عراق به شرکت برق این کشور خبر داد که به دلیل کمبود نفت سیاه با بحران قطع مداوم جریان برق دست به گریبان است.

به گزارش عراق یار ، وزارت انرژی و منابع آبی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت اماراتی اینوک پس از تکمیل اقدامات اداری و فنی میان طرف لبنانی و عراقی برای تحویل یک میلیون تُن نفت سیاه به مدت یک سال از طریق مناقصه‌های ماهانه Cargo Spot (75 تا 85 هزار تُن) به شرکت برق لبنان موفق شد.
در این بیانیه آمده است، مناقصه نخست برای تحویل حدود 84 هزار تُن نفت برگزار شد.
در پایان این بیانیه آمده است، طرف عراقی با حضور 3 شرکت بین‌المللی از مجموع 4 شرکت حضور یافته در مناقصه از جمله شرکت ملی نفت امارات (اینوک) و مجموعه مستقل نفت، IPG و شرکت Coral Energy DMCCموافقت کرد که برنده مناقصه اینوک شد.

کاهش عرضه سوخت، باعث خاموشی‌های گسترده و ایجاد صف‌های طولانی در لبنان شده است. بحران اما تنها به سوخت محدود نبوده و حتی نان هم در این کشور به سختی پیدا می‌شود. بسیاری از نانوایی‌ها مجبور شده‌اند کار خود را تعطیل کنند و بسیاری از بیمارستان‌ها هم با مشکل جدی رو به رو هستند. معترضان هم از بی‌تحرکی مسئولان خود خشمگین شده و بسیاری جاده‌های سراسر کشور را مسدود کرده‌اند.
ادامه این وضعیت نابسامان در لبنان شعله‌ور شدن هرچه بیشتر خشم و اعتراضات عمومی در این کشور را سبب شده است. با این حال با وجود تمام اعتراضات، هنوز تغییری در وضعیت این کشور پدید نیامده و بحران‌های در هم تنیده اقتصادی و اجتماعی، لبنان را در بر گرفته است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید