اقتصادی و تجاری

تاکید شورای وزیران انرژی عراق بر اهمیت قراردادهای منعقدشده با «توتال»

تاکید شورای وزیران انرژی عراق بر اهمیت قراردادهای منعقدشده با «توتال»

وزیر نفت، رئیس شورای وزیران انرژی، احسان عبدالجبار اسماعیل، بر اهمیت قراردادهای منعقدشده با شرکت فرانسوی توتال تأکید کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزار عراق (نینا)، در بیانیه این وزارتخانه آمده‌است: اسماعیل ریاست بیست‌وچهارمین جلسه‌ی عادی سال 2021 شورای وزیران انرژی را بر عهده داشت و بر اهمیت پیشبرد پروژه‌های انرژی خورشیدی و ضرورت تسریع در تکمیل آن‌ها و تلاش برای رونق حوزه‌ی سرمایه‌گذاری در این زمینه تأکید کرد.
این شورا از حمایت بزرگ نخست‌وزیر و حمایت وی از مراسم امضای قراردادهای نفتی و انرژی با توتال که به‌عنوان افزودنی‌ای بزرگ برای صنعت انرژی در عراق محسوب می‌شود قدردانی کرد و از نقش وزارت نفت در این زمینه تقدیر کرد.
شورا تأکید کرد: وزارتخانه‌ها در حال توسعه‌ی برنامه‌های لازم برای حفظ محیط‌زیست و کاهش انتشار هیدروکربن‌ها و تعهد عراق به توافقنامه‌های بین‌المللی در این زمینه هستند.
این شورا میزبان جاسم الفلاحی، معاون فنی وزارت محیط‌زیست، نایب رئیس مجمع عمومی محیط‌زیست سازمان ملل متحد بود، جایی که وی ارائه‌ی جامع تلاش‌های دولت را در زمینه‌ی محیط‌زیست و مکانیزم‌های اجرای تعهدات ارائه کرد. مندرجات توافقنامه‌های بین‌المللی درمورد آب و هوا و محیط‌زیست و تلاش برای توسعه و حمایت از پروژه‌های انرژی پاک است. 

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید