اقتصادی و تجاری

الکاظمی 30 هزار مجوز ویزای اربعین به ایرانی ها هدیه کرد

الکاظمی 30 هزار مجوز ویزای اربعین به ایرانی ها هدیه کرد

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق در نشستی با ورود 30 هزار زائر ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین از طریق فرودگاه های بین المللی عراق موافقت کرد. همچنین در این نشست با ورود 10 هزار زائر از کشورهای عضو شورای همکاری و سایر کشورها به عراق برای شرکت در مراسم اربعین حسینی فقط از طریق فرودگاه های عراق موافقت شد.

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، پس از اعلام این خبر در جمهوری اسلامی ایران برای توزیع این سهمیه در بین موکب داران حسینی و کمیته هایی که وظیفه ای داخل عراق دارند، تصمیم گیری شد که این امر با برخی از نارضایتی ها از سوی مردم این کشور همراه بود. همچنین مقامات ایرانی در استان های مرزی ایران در روزهای اخیر بر بسته بودن مرزهای زمینی تاکید کردند.
در همین راستا یک منبع آگاه در دفتر نخست وزیر عراق از هدیه نخست وزیر این کشور به ملت ایران خبر داد.
این منبع بلند پایه در دفتر نخست وزیر گفت: الکاظمی در اقدامی پیش از سفر خود علاوه بر سهمیه ای که پیش از این کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق برای جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته بود، 30 هزار ویزای دیگر نیز به ملت ایران تقدیم کرد.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت جمهوری اسلامی ایران برای دولت عراق و همچنین دوستی و وحدت ناگسستنی دو ملت، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق علاوه بر 30 هزار ویزای اختصاص یافته به زائران ایرانی که پیش از این براساس تصمیمی در جلسه نشست کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی اعلام شد، 30 هزار ویزای دیگر نیز به ملت کشور دوست و همسایه، ایران هدیه کرد.
گفتنی ست که پیاده روی اربعین روز دوشنبه به صورت رسمی طی مراسمی از راس البیشه (جنوبی‌ترین قسمت منطقه الفاو در استان بصره) با شعار «از دریا تا قتل‌گاه» آغاز شده است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید