اقتصادی و تجاری

تخصیص 30 میلیارد دینار توسط اداره سرمایه گذاری عراق برای حمایت از جوانان

تخصیص 30 میلیارد دینار توسط اداره سرمایه گذاری عراق برای حمایت از جوانان

کمیسیون ملی سرمایه‌گذاری امروز طرحی را برای حمایت از جوانان با ارزش 30 میلیارد دینار آغاز کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از آژانس خبری عراق(اینا)، این کمیسیون در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری عراق (اینا) دریافت شده‌است، اظهار داشت که تحت حمایت نخست‌وزیر، مصطفی الکاظمی، کمیسیون سرمایه‌گذاری ملی روز شنبه 18 سپتامبر 2021 طرحی را برای حمایت از جوانان عراقی تحت شعار «سرمایه‌گذاری جوانان» برای معرفی چندین پروژه‌ی سرمایه‌گذاری نوآورانه توسط برخی از جوانان در کمیته‌ی تخصصی اساتید در وزارتخانه‌ها و مؤسسات مربوط، با حضور چندین وزیر و مقامات بخش دولتی و خصوصی، برای دریافت حمایت مالی برای اجرای این پروژه‌ها راه‌اندازی شد.
رئیس کمیسیون، سها داود النجار، گفت که این طرح در چارچوب حمایت از جوانان برای ورود به فرایند سرمایه‌گذاری حال حاضر در عراق با ایده‌های توسعه‌ای جدید در بخش‌های مختلف اقتصادی انجام می‌شود.
النجار افزود: «این مقام به این جوانان فرصت می‌دهد تا ایده‌های خود را به نمایندگی از دولت، با حضور چندین وزیر و مقامات در نهادهای مربوطه، علاوه‌بر چندین سرمایه‌گذار و تجار علاقه‌مند به حمایت از این طرح، به بخش عمومی ارائه کنند».
وی همچنین اشاره کرد که این ایده‌های ارائه‌شده می‌تواند به پروژه‌های سرمایه‌گذاری مهمی تبدیل شود که از اقتصاد عراق حمایت می‌کند و فرصت‌های شغلی را برای از بین بردن بخشی از بیکاری در عراق فراهم می‌کند.
علاوه‌بر آن، وی تأکید کرد: «عزم مقامات برای حمایت از جوانان و انتقال ایده‌های آن‌ها به حامیان بخش خصوصی برای ایجاد این پروژه‌ها و پمپاژ خون جدید در روند سرمایه‌گذاری در عراق برای تکمیل موفقیت‌های بزرگ سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان واقعی آن‌ها است».
وزیر دارایی، علی علاوی، در سخنرانی خود تأکید کرد که پتانسیل‌های فکری در بین جوانان وجود دارد که وزارتخانه با ایجاد صندوقی که 30 میلیارد دینار به آن اختصاص داده‌است، از آن‌ها حمایت می‌کند.
این وزارتخانه همچنین طرح‌های جدیدی را برای حمایت از شرکت‌های جوانان، به‌ویژه در بخش دیجیتال، که توسط جوانان رهبری می‌شود، آغاز خواهد کرد.
وزیر دارایی از مؤسسات بین‌المللی ذی‌صلاح خواست که تحت نظارت و مشارکت چندین وزارتخانه، مبلغ این صندوق را تا 50 میلیارد در دو سال آینده افزایش دهند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید