اقتصادی و تجاری

عراق به زودی هواپیماهای مسافربری تازه ای از ایرباس و بوئینگ تحویل می گیرد

عراق به زودی هواپیماهای مسافربری تازه ای از ایرباس و بوئینگ تحویل می گیرد

عراق اعلام کرد که اولین فروند از 5 هواپیمای خریداری شده از ایرباس را تا دو هفته دیگر و 16 هواپیمای بوئینگ را در سال آینده تحویل خواهد گرفت.

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، شرکت هواپیمایی العراقیه اعلام کرد که اولین فروند از 5 هواپیمای خریداری شده از ایرباس را تا دو هفته دیگر و 16 هواپیمای بوئینگ را در سال آینده تحویل خواهد گرفت.
«حسین جلیل»، سخنگوی شرکت هواپیمایی العراقیه، در گفت‌وگو با روزنامه رسمی «الصباح» عراق گفت که ناوگان هواپیماهای مسافربری عراق شامل 31 هواپیما می‌شود که اکثر آنها جدید هستند و در آینده نزدیک هواپیماهای تازه‌ای هم به آنها اضافه خواهد شد.
او گفت که این شرکت پیش‌تر قراردادی برای خرید 5 فروند هواپیمای ایرباس امضا کرده بود که اولین آنها را تا کمتر از دو هفته دیگر تحویل خواهد گرفت.
جلیل افزود که شرکت هواپیمایی العراقیه در سال 2008 نیز قراردادی برای خرید 30 فروند هواپیمای مسافربری با شرکت بوئینگ امضا کرده بود که 14 فروند آن را تاکنون تحویل گرفته و 16 فروند دیگر را در سال آینده در چند مرحله تحویل خواهد گرفت.
او گفت که سال جاری میلادی شاهد افزایش مسافران و پروازهای این شرکت هواپیمایی بوده و در سه ماهه پایانی سال شاهد افزایش بیش از پیش مسافران و راه‌اندازی مقصدهای پروازی تازه خواهیم بود.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید